Straipsniai ir vaizdo įrašai apie Šilalę internetinėje enciklopedijoje

Graži tu mano – internetinė kraštotyros enciklopedija apie Lietuvą. Tai yra internetinė svetainė, kurioje skelbiama įvairi informacija apie Lietuvą, jos miestus ir miestelius, regionus, jų kultūrą, istoriją, lankytinas vietas bei žymius žmones. Čia galima rasti ne tik straipsnius, bet ir skaitmeninio turinio informaciją.

Krašto enciklopedijos „Graži tu mano“ kūrimą praėjusiais metais pradėjo viešųjų bibliotekų darbuotojai kartu su lankytojais, dalyvavę konkurse „Žinių meistras“. Tačiau nuo šiol enciklopediją gali pildyti kiekvienas Lietuvos gyventojas.

Enciklopedijoje galima taip pat rasti apie pusė tūkstančio įrašų – prisiminimų, liudininkų pasakojimų ir unikalių fotografijų apie Lietuvos persitvarkymo sąjūdį, Atgimimo judėjimą, tremtį. Tarp jų ir šilališkių Rosvitos Beržinienės ir  Kazimierio Jukniaus straipsniai apie Sąjūdžio kūrimąsi Šilalės rajone. Jų istorijas galite perskaityti čia:

R. Beržinienė. Sąjūdžio gimimas Nevočiuose.

K. Juknius. Sąjūdžio kūrimasis Šilalės rajone.

K. Juknius. Šilališkiai Baltijos kelyje.

Šilalės viešoji biblioteka šiais metais dalyvavo projekto „Bibliotekos pažangai“ organizuotame konkurse „Skaitmeniniai bendruomenių pasakojimai“ ir įamžino Šilalės r. Upynos liaudies amatų muziejų skaitmeniniame kūrinyje.

Bibliografijos ir kraštotyros skyriaus inf.