Bibliotekoje laukiami savanoriai

Gera žinia - mūsų bibliotekoje jauni žmonės gali atlikti savanorišką veiklą. Džiaugiamės, kad pusmečiui prie kolektyvo jau prisijungė du jaunuoliai, kurie nori gilintis į žinių visuomenės vadybos, komunikacijos, informacinių technologijų, bibliotekininkytės sritis. Esame atviri Šilalės rajono jaunuoliams ir kviečiame tapti savanoriais. Tačiau primename, kad būsimi savanoriai turi registruotis duomenų bazėje iki rugsėjo 16 dienos.

Jauni žmonės (14-29 m.), planuojantys atlikti Jaunimo savanorišką tarnybą (JST) 2020 metais, kviečiami registruotis į JST savanorių duomenų bazę.

Registracija vyks dviem etapais:

I etapas: rugpjūčio 13 – rugsėjo 16 d. (registracija stabdoma nuo rugsėjo 16 d. 17:00)

II etapas: gruodžio 1-15 d. (terminas skelbiamas, jei bus laisvų vietų. Registracija stabdoma nuo gruodžio 15 d. 17:00)

Programoje vietų skaičius ribotas

2020 m. numatoma 350-400 vietų (vietų skaičius gali keistis priklausomai nuo programai gautų asignavimų). Kiekviena, apskritį kuruojanti savanorišką veiklą organizuojanti (SVO) organizacija numatys tam tikrą skaičių vietų jauniems žmonėms programoje, tad kviečiame suskubti ir registruotis nurodytu laiku: į programą savanoriai bus kviečiami iš eilės pagal registracijos datą ir laiką bei siekiant užtikrinti galimybes visoje Lietuvoje, pagal proporcijas apskritimis.

Savanoriai, kurie užsiregistruos laiku, tačiau nepateks į finansuojamas vietas, bus įtraukiami į rezervinį sąrašą ir kviečiami prisijungti, kai atsiras laisva vieta.

Tolimesnė eiga

Užsiregistravę jaunuoliai per mėnesį nuo pirmojo etapo pabaigos informuojami apie savo statusą programoje. Rugsėjo – spalio mėn. SVO organizacijos teikia paraiškas finansavimo konkursui, paaiškėjus rezultatams, savanorių kontaktai perduodami atitinkamos apskrities SVO organizacijai.

Gruodžio 1-15 d. savanorių registracija į laisvas vietas, jei tokių yra. Gruodžio 15-20 d. sudaromi galutiniai savanorių sąrašai. 2019 m. gruodžio – 2020 m. sausio mėnesiais pirmieji susitikimai, trišalių sutarčių su priimančia organizacija ir savanorišką veiklą organizuojančia organizacija sudarymas, pradedama tarnyba.

Savanorišką veiklą organizuojančių organizacijų kontaktus galite rasti Jaunimo reikalų tinklalapyje https://jrd.lt/informacija-jaunimui/savanoryste/organizaciju-paieska pasirinkite savo savivaldybę ir organizacijos tipą "organizuoja".

Primename, jog Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) programą sudaro nenutrūkstama 6 mėn. tarnyba po nemažiau nei 40 val./ mėn. (ne mažiau nei 2 val./ savaitę) tarnyba pasirinktoje priimančioje organizacijoje.

Kiekvienas savanoris, greta intensyvios tarnybos priimančioje organizacijoje, taip pat dalyvaus individualiuose susitikimuose su mentoriumi(e) ar savanorių grupės susitikimuose savanorišką veiklą organizuojančioje organizacijoje. Susitikimų metu savanoriai mokysis įveikti sunkumus, pažinti save, savo įgūdžius, formuluoti asmeninius ugdymosi tikslus ir jų metodiškai siekti – tai neatsiejama programos dalis.

Sėkmingai įveikusiems visus iššūkius, bus suteikiami JST pažymėjimai, kuriuose atsispindės sustiprinti ar naujai įgyti įgūdžiai. Daugiau informacijos skaitykite JRD tinklalapyje: https://jrd.lt/savanoryste/jst.

Jaunimo reikalų departamento ir Šilalės viešosios bibliotekos inf.