Bibliotekoje laukiami senjorai: prasideda Senjorų dienos internete

Pirmadienis, 07 Spalis 2019 13:29

Spalio 21 – 25 dienomis Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje laukiami senjorai. Visą savaitę, kiekvieną dieną, nuo 11 val., Interneto skaitykloje (I a.) vyks transliacijos senjorams aktualiais klausimais, pradedant išmaniuoju daržu ir baigiant bendravimo madomis. Akcijos „Senjorų dienos internete 2019" tikslas – paskatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Internetiniuose seminaruose savo sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalinsis žiniomis, patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose. Senjorai iš visos Lietuvos internetu galės užduoti ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus. Po tiesioginių transliacijų dalyviai kartu su bibliotekininkais bus kviečiami atlikti praktines užduotis ir taip pagilinti žinias. „Senjorų dienų internete" programoje numatyti konkursai ir prizai už linksmų ir paprastų užduočių sprendimus, aktyvų dalyvavimą.

Spalio 21 d. – Technologijų vitaminai.

Bus kalbama apie tai, kokia e. recepto nauda kiekvienam asmeniui; kur ieškoti patikimos informacijos apie Lietuvoje registruotus ir kompensuojamus vaistus. Technologijų pagalbą ir naudą sportuojant pristatys ypatingos transliacijos viešnios.

Spalio 22 d. – Pats sau gidas.

Keliauti galima patogiai ir pigiai, o keliones planuoti – lengvai! Kviečiame kartu su transliacijos dalyviais planuoti keliones Lietuvoje ir ne tik. Sužinosite, kaip naudojantis technologijomis planuojamos kelionės viešuoju transportu, nuosavu automobiliu ar lėktuvu, kaip rasti rūpimą viešbutį ar kitą apgyvendinimo, maitinimo ar kultūros įstaigą žemėlapyje.

Spalio 23 d. – Bankas tavo delne.

Šiandien bankas telpa telefone, o asmeninis biudžetas – mokėjimo kortelėje. Kaip įgyti pasitikėjimo naudotis šiais įrankiais? Lietuvos bankų asociacijos ir finansų ekspertai pateiks paprastų ir naudingų patarimų, kaip tvarkyti savo pinigus moderniai ir saugiai.

Spalio 24 d. – Bendravimo mados.

Ar prisimenate pirmą savo kvietimą į pasimatymą? O ar žinote kaip tai vyksta šiandien? Per transliaciją bus aptarti šiuolaikiniai skaitmeninio bendravimo būdai ir tendencijos. Išgirsite patarimų, kaip socialiniuose tinkluose bendrauti ne tik smagiai, bet ir saugiai. Pokalbio pabaigoje bus paskelbtas senjorams skirtas konkursas.

Spalio 25 d. – Išmanusis daržas.

Ruduo – tai metas, kai daržai ir sodai ruošiami žiemos miegui, o daržininkams iškyla daugybė užduočių, todėl geriausia jas sudėlioti prioritetine tvarka. Kaip paruošti sodą žiemai, mielai patars dr. Algirdas Amšiejus. Neturite erdvės daržui? Sužinosite, kaip internetas, pomėgis daržininkauti ar sodininkauti ir turima žemė sujungia bendruomenes.

Daugiau informacijos www.prisijungusi.lt arba artimiausioje bibliotekoje.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja