Integruota pamoka, skirta V. Mykolaičiui-Putinui

Pirmadienis, 11 Vasaris 2013 16:37

Vasario 6 dieną Šilalės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje surengta pamoka „Lietuvos gamta ir V. Mykolaičio – Putino eilėraščių ciklas „Mano mėnesiai". Tai – integruota lietuvių kalbos ir geografijos dalykų pamoka, skirta poeto 120-osioms gimimo metinėms. Jos iniciatoriai – Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos 1Ge klasės mokiniai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos Irenos Gabrielaitienės ir geografijos mokytojos Sonatos Zaikauskienės.

Pasirodo, sujungti iš šono atrodytų du skirtingus mokymosi dalykus – neįmanoma. Tačiau, pasitelkus kūrybiškumą, – viskas įveikiama. Integruotos pamokos tema – metų laikai. Gimnazistai pirmiausiai rinko medžiagą apie keturis metų laikus: pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą. Surinktą medžiagą sudėjo į skaidres, kurios buvo demonstruojamos bibliotekoje vykusios pamokos metu. Supažindinta su tam metų laikui būdingais temperatūrų ir kritulių svyravimais, rekordiniais duomenimis, užfiksuotais Lietuvoje, pvz., 1892 m. gegužės mėnesį buvo 34 laipsniai šilumos. Po kiekvieno metų laiko pristatymo sekė V. Mykolaičio – Putino eilėraščiai apie sezono mėnesius. Renginio metu skaitytos ir ištraukos iš mokinių parašytų ese apie laiką.

Pamoką savo bendraklasiams vedė Marius Alijošius, Augustinas Bytautas, Giedrė Lankauskaitė, Rasa Jokubauskaitė, Eivydas Jokubauskas, Edvinas Mikalauskas, Juozas Monkus, Justas Kuvikas, Pocius Paulius, Aušra Sirvydaitė, Greta Varanavičiūtė, Viktorija Zandovaitė. Pamokoje dalyvavo ir skaitovė – dešimtokė Martyna Rūkaitė, kuri skaitė V. Mykolaičio-Putino eilėraštį „Pavasario alegorija" (mokytoja Sauga Vaičikauskienė).

Beje, pamokos pradžioje mokytoja Irena Gabrielaitienė priminė Vinco Mykolaičio – Putino biografiją, papasakojo apie jo asmenybės bruožus, apžvelgė pagrindinius kūrybos bruožus.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Danutė Šimkienė padėkojo mokytojoms ir moksleiviams už šaunią pamoką bibliotekoje ir pakvietė čia visus dažniau apsilankyti.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus inf.