Lietuvių kalbos dienos renginiai Obelyno bibliotekoje

Trečiadienis, 07 Kovas 2018 10:07

Jau trečią kartą Lietuvoje rengiamos Lietuvių kalbos dienos, kurios vyksta vasario 16 – kovo 11 dienomis. Jos skirtos lietuvių kalbos sklaidai ir kalbos prestižui didinti. Šiai progai paminėti Obelyno biblioteka pakvietė savo lankytojus į renginių ciklą „Skaitau, kalbu, rašau".

Kovo 1 d. į biblioteką rinkosi Obelyno pagrindinės mokyklos 7-8 klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos, lituanistės Zitos Kasiliauskienės. Popietės metu vyko perskaitytų knygų pristatymas ir aptarimas. Šį skaitymo iššūkį mokiniai priėmė paskatinti savo lietuvių kalbos mokytojos ir net keletą mėnesių jie kartu su mokytoja intensyviai skaitė knygas įvairia tematika. O jų turėjo perskaityti ne mažiau nei dešimt.

Po knygų aptarimo vyko viktorina „Kalbos šalyje". Teisingai atsakiusiųjų į viktorinos klausimus laukė saldūs prizai. Skaitymo iššūkio dalyviai buvo apdovanoti knygomis.

Kovo 2 dieną biblioteka taip pat prisijungė prie Nacionalinio diktanto rašymo, kurio šūkis „Ateik! Rašyk! Išsaugok!". Visus renginius, skirtus Lietuvių kalbos dienoms paminėti, bibliotekoje apjungė trispalvės juostos audimas. Bibliotekos popietės dalyviai ir lankytojai rašė jiems gražiausius lietuviškus žodžius. Ši juosta gražiausiais lietuviškais žodžiais bus marginama iki kovo 11 dienos.

Silvijana Trijonaitienė, Obelyno filialo bibliotekininkė