Kalbos kultūros pėdsakai Šilalės rajone

Trečiadienis, 07 Kovas 2018 11:10

Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka organizavo mokslinę konferenciją „Kalbos kultūros pėdsakai Šilalės rajone". Joje skaityti pranešimai apie lietuvių kalbai nusipelniusius kraštiečius Lauryną Ivinskį, Kazimierą Jaunių ir Vladą Grinaveckį. Konferencija skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir Lietuvių kalbos dienoms paminėti.

„Nedaug kas žino, kad iš Šilalės rajono kilo ne vienas žodžio meistras, drąsiai galintis save tituluoti lietuvių kalbos tėvu ir visą savo gyvenimą pašventęs tam, kad mes visi ne tik gražiai lietuviškai kalbėtumėme, bet ir kaip tauta susikalbėtume. Šiandien bandysime visus juos prisiminti" – tokiais simboliškais žodžiais konferenciją pradėjo renginio vedėja – vyr. metodininkė Stefa Minutaitė.

Konferenciją atidarė ir sveikinimo žodžius tarė Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis.

Apie prieš 170 metų Lembo kaime (Kvėdarnos sen.) gimusį kalbininką, kunigą Kazimierą Jaunių ir jo nuopelnus lietuvių tarmėtyrai pranešimą skaitė profesorė, Lietuvių kalbos instituto geolingvistikos centro vadovė prof. dr. Danguolė Mikulėnienė. Lietuvių kalbos instituto docentė dr. Rima Bakšienė pristatė Vladą Grinavecką, kaip jį prisimena kolegos ir studentai. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkas Audrys Antanaitis apžvelgė lietuvių kalbos ypatybes ir svarbą bei trumpai papasakojo apie kalbininką, pirmojo lietuviško kalendoriaus leidėją Lauryną Ivinskį.

Dalyviams Šilalės švietimo pagalbos tarnyba išdavė kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.