Pristatytas keliautojo žinynas apie Pietų Karšuvą

Šeštadienis, 07 Balandis 2018 11:04

Balandžio 6 dieną Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje istorikai Junona ir Vytenis Almonaičiai pristatė keliautojo žinyną „Pietų Karšuva". Tai – papildytas leidinys apie kaimyninės Tauragės istorines, kultūrines ir gamtos vertybes. Ši knyga – puikus pagalbininkas, norintiems keliauti ir pažinti Tauragės kraštą.

Istorikai Junona ir Vytenis Almonaičiai šilališkiams gerai žinomi. Jie yra išleidę ne vieną knygą apie Šilalės rajoną: „Šiaurės Karšuva", „Pietų Medininkai", „Kur šniokščia Jūros rėvos" ir kt. Šiomis knygomis keliaudami naudojasi ne tik vietiniai, bet ir atvykstantys. Taip pat šie leidiniai tampa dovanomis garbingiems svečiams. Beje, ir patys knygų autoriai prisipažino, kad Šilalės rajone jaučiasi visuomet laukiami, juo labiau, kad medžiagą apie mūsų kraštą istorikai renka jau 32 metus.

Knyga „Pietų Karšuva" yra tarsi leidinio „Šiaurės Karšuva" sesė. Tai – 304 puslapių knyga su pusę tūkstančio iliustracijų. „Šią knygą pirmiausia skiriame keliausiantiems į Tauragės kraštą, tačiau ją galima tiesiog skaityti, susipažįstant su pietų Karšuva iš tolo", - įvade rašo autoriai.

Keliautojo vadove ne tik aptariamos Tauragės krašto gamtinės ypatybės, svarbiausi istorijos ir kultūros bruožai, bet ir aprašomi vietinės ir nacionalinės reikšmės objektai.

Knygos pristatymo metu J. ir V. Almonaičiai plačiau supažindino susirinkusiuosius su Jūros kanjonu ir jo įspūdingais skardžiais, lietuviškuoju „Stounhendžu", paminklu Tauragės konvencijai Staiginėje, 1941 m. statytais Molotovo linijos dotais, Tauragės krašto muziejuje įrengta ekspozicija buvusioje NKVD (MGB) būstinėje, taip pat giriomis, piliakalniais, natūraliais pelkynais, unikaliomis medinėmis bažnyčiomis, kitais urbanistikos, kultūros ir gamtos paminklais, kurie yra išskirtiniai visoje Lietuvoje.

„Bet kuriuo atveju tikimės, kad knyga paskatins tolimesnius ieškojimus, naujas idėjas paveldo ir etninės kultūros puoselėjimo, lokalinės istorijos populiarinimo veiklose," - sakė autoriai J. ir V. Almonaičiai.

Knygos pristatyme dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės kultūros paveldo apsaugos vyr. specialistė Jurgita Viršilienė, kuri knygą „Pietų Karšuva" pavadino patikima ir profesionalia, tinkančia tiek pradedantiems keliautojams, tiek specialistams: muziejininkams, paveldosaugininkams, kraštotyrininkams. Tuo tarpu Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė Loreta Kalnikaitė pasidžiaugė, kad keliautojo žinyne pateikiama apie 500 fotografijų. Todėl, pasak jos, keliauti galima neišeinant iš namų.

Gausiai į renginį susirinkę lankytojai domėjosi, kiek laiko užtrunka parašyti knygą, ar lengvai randa objektus, taip pat klausta, kas labiausiai įsimena keliaujant po Lietuvą ir renkant medžiagą knygoms.

Tačiau klausimus uždavė ne tik žiūrovai, bet ir knygų autoriai, kurie tikrino susirinkusiųjų žinias apie Šilalės ir Tauragės kraštus. Teisingai atsakiusiųjų laukė prizai.

Renginį vedė Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė. Meninę programą atliko Fausta Noreikaitė ir Greta Jachimovičiūtė.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.