Šiauduvoje atidarytas knygų namelis

Antradienis, 24 Balandis 2018 07:25

Vakar, minint Nacionalinę bibliotekų savaitę, Šiauduvoje atidarytas knygų inkilėlis. Tai pirmasis toks namelis šioje gyvenvietėje ir trečiasis Šilalės rajone. Šios iniciatyvos idėjos autorė – Šiauduvos filialo bibliotekininkė Rugilė Virbašienė ir jos šeima.

Tokios bibliotekėlės, dar vadinamomis knygų lesyklėlėmis, koplytėlėmis ar mažaisiais knygų namais, Lietuvoje nėra naujovė. Tai yra iš ties unikalu, kadangi bibliotekėlės veikia visą parą, nėra atostogų, grąžinimo terminų ar skaitytojų pažymėjimų.

Šiauduviškiai dabar galės ateiti ir nemokamai pasiimti skaityti knygų. Kad knygų namukas nebūtų tuščias, siūloma atnešti jau perskaitytas knygas, laikraščius, žurnalus. Patikėkite, kokie bus laimingi radę šiuos leidinius kiti skaitytojai. Taigi, šios bibliotekėlės skatina ne tik skaitymą ir domėjimąsi įvairia literatūra, bet ir draugiškumą.

Šilalės rajone namukai įrengti dvejose vietose. Pirmasis jau veikia Dariaus ir Girėno skvere Šilalėje, kitas – Pajūrio rekreacinėje zonoje.

Knygų inkilėlio atidarymo ceremonijoje dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė ir bibliotekos darbuotojai, taip pat Šiauduvos bibliotekos lankytojai ir Šiauduvos kaimo bendruomenės nariai. Dėdami pirmąsias knygas, svečiai linkėjo, kad šis knygų namukas pritrauktų tik draugiškus, skaityti mėgstančius ir smalsius žmones.

Pasinaudoję knygų nameliu, skaitytojai prašomi neužmiršti uždaryti bibliotekėlės durelių, laikytis švaros, negadinti ir nelaužyti inkilėlio.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, Šiauduvos bibliotekos nuotr.