Kalėdinė paroda Šilalės viešojoje bibliotekoje

Žiema atėjo...
Ir raštais langus išdabino.
Nutapė gėlę, žolę ir paparčio lapą...
Ant lango snaigę pakabino,
Baltu šerkšnu nubarstė paslaptingą taką.
(L. Rupšytė)

Žiemos langais pasidabino ir Šilalės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus sienos ir laiptinė. Tai – Šilalės meno mokyklos dailės skyriaus mokinių (mok. L. Rupšytė) kūrybiniai darbai, kuriuose jaunieji menininkai subtiliai atskleidė žiemos kūrybos grožį.

Į parodos ,,Žiemos langas" atidarymą gruodžio 7 d. susirinkusius mokinius ir jų tėvelius eilėmis kreipėsi vaikų klubo ,,Nykštukas" narės Guoda ir Elena. Jaunosios renginio vedėjos smalsavo, kaip kilo mintis tapyti šerkšnu padabintus langus, kas paskatino rinktis vienokį ar kitokį vaizduojamą motyvą. Ne itin drąsūs šnekėti mažieji dailininkai pasidalino savo kūrybiniais ieškojimais.
Vaikų literatūros skyriaus vedėja Ona Bajorinienė, padrąsinusi jaunuosius kūrėjus, padėkojo jiems už išmonę, pasidžiaugė gražiu Šilalės bibliotekos ir Meno mokyklos bendradarbiavimu, kai gražiausių lietuviškų švenčių – šv. Kalėdų ir šv. Velykų metu Šilalės biblioteka puošiama Meno mokyklos dailės skyriaus mokinių darbais. O už jų triūsą ir šį kartą buvo įteiktos nuostabios bibliotekos padėkos.
Bendra nuotrauka primins šią šventišką dieną, juolab, kad po parodos atidarymo, daugelis išskubėjo į Šilalės miesto eglutės įžiebimo šventę.

Laimutė Rupšytė, Šilalės meno mokyklos dailės mokytoja ekspertė