Velykinė popietė Kvėdarnos bibliotekoje

Balandžio 16 d. Kvėdarnos filialo bibliotekininkė pakvietė savo skaitytojus į edukacinę popietę „Margučių marginimo vingrybės", skirta šv. Velykoms paminėti.

Popietėje bibliotekininkė supažindino visus su margučių marginimotradicijomis, įvairiais marginimo būdais. Marginimui buvo skirta visa diena. Pabandyti numarginti kiaušinį galėjo ir mažas, ir vyresnis. Kas tik užėjo į biblioteką – tas sėdo prie stalo ir bandė marginti. Todėl margučiai buvo patys įmantriausi, nebuvo nei vieno tokio paties – visi skirtingi. Vieni vyniojo siūlus, kiti dėjo žolių lapelius, treti bėrė ryžius ant skiautelių ir aprišę merkė į dažus. Tiems, kam nelabai pavyko išgauti norimą spalvą, margučius papuošė flomasteriu norimais motyvais, braižė peiliuku.

Popietėje netrūko geros nuotaikos, išradingumo. Vaikai negalėjo atsidžiaugti rezultatais. Marginome tiek, kad užteko visiems. Po vieną labiausiai pavykusį margutį vaikai išsinešė parodyti savo tėveliams.

Judita Vainorienė, Kvėdarnos filialo bibliotekininkė