Šilalės krašte 19-ąjį kartą stabtelėjo tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris"

55-asis tarptautinis festivalis „Poezijos pavasaris" surengtas XIX a. pab. etnografinėje sodyboje, prie Bilionių piliakalnio (Šilalės r.). Tą pačią dieną poezijos garsai skambėjo ir Bijotuose, prie Dionizo Poškos Baublių muziejaus, kur įteikta Šilalės rajono savivaldybės D. Poškos vardo premija.

Bilioniuose ir Bijotuose poezijos galia dalijosi Dionizo Poškos premijos laureatas Giedrius Alkauskas, poetas Andrius Jakučiūnas, bijotiškis Donatas Petrošius. Renginyje viešėjo ir kartu su poetais iš Vilniaus atvykusios literatūros kritikė Neringa Butnoriūtė, aktorė ir bardė Donata Kielaitė-Valančauskienė.

Eiles skaitė ir mūsų kraštiečiai – Šilalės literatų klubo „Versmė" nariai: Teresė Ūksienė, Marė Lyda Voroneckaja, Nijolė Katelynienė, Dalia Petkevičienė, Irena Leontjevienė ir Elena Vismantienė.

Renginio svečius ir dalyvius Bilioniuose sveikino Šilalės rajono savivaldybės meras Algirdas Meiženis ir Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė. Festivalyje taip pat dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės tarybos narė Vera Macienė, Bilionių seniūnė Loreta Daukantienė, Bilionių bendruomenės pirmininkė Virginija Geštautienė, Šilalės Vlado Stakevičiaus muziejaus direktorė Soneta Būdvytienė, Šilalės literatų klubo „Versmė" prezidentė Stefa Minutaitė ir kt.

Jau dešimt metų, nuo 2009-ųjų, „Poezijos pavasario" metu tradiciškai įteikiama Šilalės rajono savivaldybės Dionizo Poškos vardo premija. Šiemet ji atiteko poetui Giedriui Alkauskui. Premija skiriama už geriausią naują lietuviškos poezijos rinkinį, išleistą praėjusiais kalendoriniais metais, kuriame atspindi etniniai motyvai, lietuviškos tradicijos ir istorinė tautos atmintis.

„G. Alkauskas yra tarptautiniu mastu įvertintas matematikas. Mokslininko vardu visiškai neseniai pavadinta matematinė konstanta. Giedrius taip pat yra kompozitorius. Autoriniai muzikos koncertai, išleistos kompaktinės plokštelės, parašyti dainų ciklai – visai tai dera viename asmenyje. O kur dar eilės?! Skaitant poeto biografiją, nori nenori pradedi klausi, kaip viename žmoguje telpa tiek skirtingų sričių ir spalvų?" – taip laureatą pristatė renginio Bilioniuose vedėja Rima Norvilienė.

Daugiau nei pusšimtį metų gyvuojantis festivalis mūsų krašte pirmą kartą stabtelėjo 1967 metais. Šilalės rajone jis rengiamas 19-ąjį kartą.

Šventę visoje Lietuvoje organizavo Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Šilalės rajone festivalį rengė Šilalės rajono savivaldybė, Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus. Prisidėjo Bilionių ir Bijotų seniūnijos.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.