Šilalės rajono tėčiai skaito vaikams

Ketvirtadienis, 30 Gegužė 2019 11:39

Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose vyksta respublikinė akcija „Tėčiai skaito vaikams". Šia akcija siekiama paskatinti tėčius skaityti savo mažiesiems ir taip netradiciškai paminėti Tėvo dieną bei Tarptautinę vaikų gynimo dieną. Prie šios gražios ir prasmingos idėjos prisidėjo ir tėčiai iš Šilalės rajono. Šiandien, gegužės 30 dieną, tokios skaitymo skatinimo akcijos surengtos Šilalės bendruomenių parke, Obelyno ir Laukuvos bibliotekose.

Šilalės bendruomenių parke visiems gerai žinomą pasaką „Trys paršiukai" skaitė Gabijos ir Jokūbo tėtis Kęstutis Ačas. Žaismingai skaitomo kūrinio, į kurį noriai įsitraukė visa Ačų šeima, klausėsi Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis" „Nykštukų" grupės mažieji. Garsinio skaitymo metu vaikai žaidė, statė paršelių namus, taip dar labiau įsijausdami į pasaką.

Tuo tarpu Obelyno bibliotekoje tėtis Vaclovas Trijonaitis skaitė Linos Žutautės knygą „Kakė Makė ir Supertėčio diena" bei Anita Jeram ir Sam McBratney knygą „Ar žinai, kaip aš tave myliu?". Skaitančio tėčio įdėmiai klausėsi Šilalės r. Obelyno pagrindinės mokyklos priešmokyklinės grupės vaikai. Smagu, kad Obelyne ši akcija vyks ir gegužės 31 dieną per Obelyno bendruomenės organizuojamą „Kaimynų dieną". Tėčių skaitomų knygelių vaikai galės pasiklausyti šventės metu įsikursiančioje „Sodo bibliotekoje".

Prie akcijos „Tėčiai skaito vaikams" prisijungė ir Laukuvos biblioteka. Bibliotekoje apsilankė Laukuvos Norberto Vėliaus ikimokyklinio ugdymo grupės „Bitutė" vaikučiai. Mažyliams pasaką skaitė tėtis, kūno kultūros mokytojas Robertas Mikutis. Vaikučiai susidomėję klausėsi pasakos apie gyvūnus „Sporto šventė".

Akciją Šilalės Bendruomenių parke organizavo Vaikų literatūros skyrius, o Obelyne – Obelyno biblioteka, Laukuvoje - Laukuvos biblioteka.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.