Miesto šventės dalyviai galės susikurti ekslibrisą

Ketvirtadienis, 01 Rugpjūtis 2019 15:15

Šilalės miesto šventės metu pirmą kartą bus galima susikurti ekslibrisą. Tai - asmeninis atspaudas, kuris skirtas žymėti knygas, rankdarbius, kolekcijas ir pan. Šį kūrybišką užsiėmimą jau šį šeštadienį kvies išbandyti Šilalės viešoji biblioteka. Šalia Šilalės Dariaus ir Girėno skvero įsikursiančioje palapinėje šilališkius ir miesto svečius pasitiks ir profesionali ekslibrisų kūrėja, kuri supažindins su ekslibrisų kūrimo technikomis, simbolika ir pasiūlys sukurti unikalų antspaudą ir savo miestui.

Ekslibrisai žinomi nuo senų laikų. Juos naudojo valdovai ir kitos iškilios asmenybės. Be jų atspaudo negaliojo joks dokumentas arba laiškas. Taip pat ekslibrisais būdavo žymimos knygos, kiti vertingi daiktai. Dabar ekslibrisai tapo žmonių logotipais, tapatumo ženklais, kuriuose įprasminami žmogaus pomėgiai, darbas, profesija, veiklos.

Šilalės viešoji biblioteka Šilalės miesto 486-ojo gimtadienio metu padovanos unikalią galimybę šventės dalyviams ne tik susikurti savo asmeninį ekslibrisą, bet pabandyti pagalvoti, kaip galėtų atrodyti gimtojo miesto atspaudas. Tikimasi, kad edukacija „Etnografinis ekslibrisas gimtajam miestui" sulauks didelio susidomėjimo.

Ši edukacija yra finansuojama Šilalės rajono etninės kultūros plėtros programos lėšomis.

Dalyviai laukiami rugpjūčio 3 dieną, šeštadienį, nuo 11 val., prie Dariaus ir Girėno skvero Šilalėje.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja