Šiaurietiškos knygos šventė Obelyne

Pirmadienis, 11 Lapkritis 2019 15:58

Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo.

Pagrindinė projekto idėja – tamsiausiu metų laiku susiburti prie žvakių šviesos, skaityti ir klausytis istorijų iš Šiaurės šalių autorių knygų. Šių metu tema – Šventės Šiaurės šalyse.

Į Šiaurietiškos literatūros šventę buvo pakviesti ir Obelyno bibliotekos skaitytojai. Gausus būrys Obelyno pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokinių su mokytojomis atvyko į Vilą Vilaitę, kur klausėsi ištraukos iš A. Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė". Skaitomų istorijų smagiai klausėsi ir „pramuštagalviškai".

Šventėje viskas vyko Pepės stiliumi. Todėl renginyje atsirado vaiduoklis iš Pepės palėpės, o paragavę vaišių, svečiai puodelius užsimaukšlino sau ant galvos.

Po skaitymų valandos Pepė Ilgakojinė (S. Trijonaitienė) visus skaitymo valandos dalyvius pasveikino su gimtadieniu ir padovanojo saldumynų.

Ši graži Šiaurietiško skaitymo tradicija suburia ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.

Lapkričio 13 d. 19.30 val. suaugusieji laukiami „Sutemų valandoje" ir Šiaurietiškos literatūros skaitymuose.

Silvijana Trijonaitienė, Obelyno filialo bibliotekininkė, autorės nuotr.