Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis pristatė nuotraukų kalendorių 2020 m.

Antradienis, 03 Gruodis 2019 15:45

Prasidėjus Adventiniam laikotarpiui, Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje surengtas susitikimas su Šiaulių vyskupu Eugenijumi Bartuliu. Renginio metu pristatytas kalendorius, skirtas 2020 metams „Apaštalas Paulius Graikijoje". Šis kalendorius iliustruotas vyskupo nuotraukomis, darytomis piligriminės kelionės po Graikiją metu. Panašius metinius kalendorius svečias bibliotekoje pristato nebe pirmą kartą.

Šiaulių vyskupo 2020 m. kalendoriaus nuotraukose – Neapolis, Lidija, Filipai, Salonikai, Meteorų vienuolynai, Senasis Korintas, Atėnai. Visas kalendorius pagrįstas apaštalo Pauliaus mintimis iš „Apaštalų darbų", kurias lydi nuostabūs Graikijos vaizdai.

Renginio metu Šiaulių vyskupas plačiau papasakojo, kas yra Apaštalas Paulius. Apaštalu jis tapo jau po Jėzaus Kristaus mirties ir Prisikėlimo. Yra vienas vadinamas „Tautų apaštalu", nes daug prisidėjo prie misijinės veiklos sklaidos.

Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis nuolat bendrauja su žmonėmis, rengia evangelinio turinio keliones, mėgsta sportą, fotografijos meną. Vyskupo fotografavimo pomėgį gražiai matome jo fotografijomis užpildytuose nuo 2007 metų leidžiamuose kasmetiniuose krikščioniškos katalikiškos krypties kalendoriuose.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja