Vaikų klubo spektaklį pamatė ir daugiau žiūrovų

Šiandien, sausio 22 dieną, Šilalės lopšelyje – darželyje "Žiogelis" svečiavosi prie Šilalės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus įkurtas vaikų klubas „Nykštukas". Klubo nariai parodė mažiesiems praėjusių metų pabaigoje sukurtą spektaklį „Kaip katinėlis ir gaidelis Kalėdų ieškojo". Spektaklis pastatytas pagal Liudviko Jakimavičiaus to paties pavadinimo pasaką. Spektaklis rodytas ir sausio 17 dieną bibliotekoje. Į jį atvyko Šilalės rajono socialinių paslaugų centro ir Pajūrio vaikų globos namų auklėtiniai.

Šis spektaklis – bibliotekos parengto projekto „Lietuviškos pasakos" dalis. Projektas finansuojamas Kultūros rėmimo fondo lėšomis. Jį įgyvendina Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos.

Projekto tikslas – žadinti domėjimąsi teatru, lavinti kūrybinius gebėjimus ir meninį supratimą, padėti suvokti kūrinius, kuriuos vaikai skaito mokyklose. Rugsėjo mėnesį Šilalėje šiuo tikslu lankėsi ir Ukmergės kultūros centro „Katino Murklio" lėlių teatras, o spalio mėnesį rodytas spektaklis vyresniesiems.

Spektaklio premjera įvyko gruodžio 20 dieną. Vaikai spektaklį statė ir jame vaidino su didžiuliu noru ir užsidegimu. Daugeliui jų – tai nauja patirtis ir pirmoji pažintis su scena. Vaikai ne tik mokėsi ilgus tekstus, stengėsi įsikūnyti į naujus personažus, bet ir savo rankomis gamino lėles ir kitas dekoracijas.

Vaikų klubas „Nykštukas" bibliotekoje įkurtas prieš pusmetį. Klubą sudaro aktyvūs bibliotekos skaitytojai: jauniausia klubo narė lanko priešmokyklinę grupę, vyriausia jų tarpe yra septintokė. Susitikę vaikai ne tik vaidina, bet ir žaidžia stalo žaidimus, piešia, tapo įvairiomis technikomis, netgi mokėsi daryti papuošalus, drožti iš medžio. Klubas dar labai jaunas, tačiau vis daugiau vaikų jungiasi į šaunų būrelį, tikėdamiesi turiningai praleisti laiką ir išmokti kažko naujo. Idėja įkurti vaikų klubą gimė Vaikų literatūros skyriaus darbuotojoms.

Informacijos skyriaus vedėja Rima Kairytė