Vasario 16-oji Bilionyse

Trečiadienis, 20 Vasaris 2013 09:12

Vasario 16-osios popietę bilioniškiai rinkosi paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dienos. Šventę D. Brazaitytės-Pidkovos eilėmis „Sparnuotoji laisvė" pradėjo Bilionių filialo bibliotekininkė Irena Leontjevienė. Vėliau skambėjo „Tautiška giesmė".

Valstybės kūrimosi kelią apžvelgė Bilionių seniūnijos seniūnė Loreta Daukantienė. Dainas Lietuvai dovanojo Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos moksleivė Ugnė Daukantaitė, o eiles skaitė tos pačios gimnazijos penktokės Monika Buivydaitė ir Eimantė Karbauskytė.

Nuotaikingą žemaitišką pasakojimą „Na tap kap numūse" porino Laukuvos gimnazijos ketvirtokė Modesta Pociūtė. Šį pasakojimą užrašė mitologas, kraštietis Norbertas Vėlius.

Po minėjimo niekas neskubėjo namo, dar ilgai sėdėjo prie arbatos puodelio ir klausėsi gražių lietuviškų dainų.

Bibliotekoje veikia spaudinių paroda „Lietuva istorijos tėkmėj".

Bilionių filialo bibliotekininkė Irena Leontjevienė