„Poezijos pavasarėlis" Bijotuose

Antradienis, 21 Gegužė 2013 08:30

Gegužės 17 dieną Bijotuose, kurie šiemet mini 455 metų jubiliejų, vyko tradicinis „Poezijos pavasarėlis". Saulėtą ir šiltą pavasario dieną Dionizo Poškos Baublių muziejaus kiemelyje rinkosi eiliuoto žodžio mylėtojai. Renginio organizatorė lietuvių kalbos mokytoja Angelė Petrošienė pristatė šventės dalyvius, pasidžiaugė gausiu svečių būriu.

Savo kūrybos eiles skaitė Obelyno pagrindinės mokyklos mokiniai: Eglė Aurylaitė, Karolina Zeiderytė, Gerda Brazauskaitė, Emilija Girčytė, Evelina Kutkutė, Aurelija Gečaitė, Tomas Montrimas, Roberta Bružaitė, Gabrielė Gerdauskaitė, Marytė Mikulskytė. Tos pačios mokyklos 8 klasės mokinės Rimantė Judvikytė ir Kornelija Gestautaitė šventei atsiuntė savo miniatiūras. Jaunuosius poetus į šventę atlydėjo mokytoja Alina Dabulskienė, o jiems pasiruošti padėjo pedagogės Jolanta Aurylienė, Jolanta Viliūšienė ir Zita Kasiliauskienė.

Eilėraščius skaitė ir Bijotų Dionizo Poškos pagrindinės mokyklos auklėtiniai Guoda Baltutytė, Austėja Dambrauskaitė, Justas Gailius, Vesta Monika Zubrickaitė, Gerda Šiušaitė bei Ernesta Lasauskaitė.

Savo kūrinius „Poezijos pavasarėliui" atsiuntė Kelmės r. Pakražančio vidurinės mokyklos jaunieji poetai ir mokytojai. Juos perskaitė mokytoja Birutė Stanytė.

Šventėje dalyvavo bijotiškė Kristina Mizgirienė, konkurso „Vyšnios šakelė" laureatė, upyniškė Dalia Petkevičienė, Katališko jaunimo studijos centro vadovė Lina Dobilienė su auklėtiniu Modestu Zablockiu.

Susirinkusiuosius žavėjo Pauliaus Zakaro eilės. Tai anksti subrendusio žmogaus mintys apie naują pasaulį, žmogaus ydas ir pagundas.

Puikiu pavasariniu renginiu ir jaunų žmonių kūrybingumu pasidžiaugė kunigas Eduardas Steponavičius, kuris palinkėjo, kad jausmai mūsų širdyse virstų gražiais žodžiais.

Šventės dalyvius linksmai nuteikė Upynos kultūros namų renginių organizatorės Renatos Gužauskienės kūrybos dainos ir Šilalės kultūros centro gitaristų kolektyvas „Gaida" (vadovė Regina Mockutė).

„Poezijos pavasarėlio" laureatais tapo Bijotų Dionizo Poškos pagrindinės mokyklos mokiniai Vesta Monika Zubrickaitė ir Justas Gailius bei Pakražančio vidurinės mokyklos poetė Emilija Srielkauskytė.

Bijotų seniūnijos seniūnas Steponas Jasaitis visus dalyvius pakvietė dalyvauti „Poezijos pavasario" šventėje, kuri vyks gegužės 31 dieną. Seniūnas taip pat padėkojo mokytojams, mokiniams, muziejaus darbuotojams, bibliotekininkei, o UAB „Pitliui" – už saldžias vaišes.

Giedrė Leškienė, Upynos filialo bibliotekininkė