Viktorina Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžiui per Atlantą atminti

Antradienis, 28 Gegužė 2013 16:50

Gegužės 28 dieną lakūno Stasio Girėno gimtinės muziejuje Vytogaloje surengta viktorina, skirta Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-osioms metinėms pažymėti. Žinių viktorinoje susirungė Upynos Stasio Girėno vidurinės mokyklos ir Obelyno pagrindinės mokyklos komandos, kurias atlydėjo jų istorijos mokytojai – Regina Mickuvienė ir Mindaugas Armonas. Idėja surengti popietę ir taip paminėti istorinį lietuvių skrydį kilo Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Upynos ir Obelyno filialų bibliotekininkėms Giedrei Leškienei bei Silvijanai Trijonaitienei.

Mokiniai turėjo ne tik pasukti galvas ir prisiminti legendinių lakūnų gyvenimo faktus, jų skrydžio per Atlantą detales, bet ir pačių pagamintus lėktuvėlius iš popieriaus bandyti nuskraidinti kuo toliau. Atsakymus tikrino, lėktuvėlių skrydžių atstumus matavo kompetentinga komisija: kraštotyrininkas Klemensas Lovčikas, Stasio Girėno gimtinės muziejaus vadovė Lina Gudeliūnienė, Šilalės viešosios bibliotekos vyr. metodininkė Stefa Minutaitė ir Upynos kultūros namų kultūrinės veiklos vadybininkė Renata Gužauskienė.

Susumavus rezultatus, laimėjo upyniškiai, kurie stebino komisijos narius savo žiniomis, išsamiais atsakymais. Popietėje dalyvavusi Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė prisipažino išgirdusi ir naujų istorijos detalių apie transatlantinį skrydį. Ji negailėjo gražių žodžių ne tik žingeidiems mokiniams, bet ir jų mokytojams, kurie sugebėjo savo auklėtiniams įdiegti tiek daug žinių. Už dalyvavimą viktorinoje mokytojams ir muziejininkei Viešosios bibliotekos direktorės Astutės Noreikienės vardu įteiktos padėkos, o komandoms – specialiai lakūno skrydžio jubiliejui sukurti suvenyrai ir kiti prizai.

Siekiant įprasminti Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-ąsias metines, šalia S. Girėno klėtelės mokiniai pasodino du šermukšnių medelius.

Rima Kairytė, Informacijos skyriaus vedėja