"Poezijos pavasaris" 13-ąjį kartą stabtelėjo Šilalės rajone

Pirmadienis, 03 Birželis 2013 15:15

Gegužės 31 dieną 49-asis tarptautinis „Poezijos pavasaris" surengtas lakūno Stasio Girėno muziejuje, Vytogaloje. Tą pačią dieną poezijos garsai skambėjo ir Bijotuose, prie Dionizo Poškos Baublių muziejaus, kur buvo įteikta Šilalės rajono savivaldybės Dionizo Poškos vardo premija.

Stasio Girėno gimtinės erdvė šiam festivaliui pasirinkta neatsitiktinai. Poezijos skaitiniais siekta įprasminti didvyrių lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-ąsias metines. Garsių lietuvių garbei renginio pradžioje nuskambėjo upyniškės Renatos Gužauskienės atliekama daina „Lituanica". Ši daina – labai simboliška, nes ją sukurti Nijolę Tallat-Kelpšaitę įkvėpė apsilankymas S. Girėno klėtelėje. Tad ir į festivalį atvykusiems poetams linkėta, jog ši aplinka suteiktų peno naujoms kūrybinėms mintims ir idėjoms.

Ne mažiau įkvėpianti aplinka svečių ir poezijos mylėtojų laukė Bijotuose, prie 200 metų skaičiuojančio Baublių muziejaus, kur įteikta Dionizo Poškos vardo premija. Šiemet ji atiteko profesoriui Stasiui Skrodeniui. Premija skiriama už geriausią naują lietuviškos poezijos knygą, išleistą praėjusiais kalendoriniais metais, kurioje atspindi etniniai motyvai, lietuviškos tradicijos ir istorinė tautos atmintis. Laureato diplomą ir 5 000 Lt premiją kraštiečiui įteikė Šilalės rajono savivaldybės meras Jonas Gudauskas.

Vytogaloje ir Bijotuose poezijos galia dalijosi Alius Balbierius (Vilnius), Marius Burokas (Vilnius), Donatas Petrošius (bijotiškis, gyvenantis Vilniuje), Irena Plaušinaitytė (Vilnius), Artūras Valionis (Vilnius) ir svečias iš Airijos Michael O' Loughlin. Eiles skaitė ir mūsų kraštiečiai – Šilalės literatų klubo „Versmė" nariai: Teresė Ūksienė, Dalia Petkevičienė, Lyda Voroneckaja, Vlada Šveikauskienė ir Edita Košinskaitė.

Stasio Girėno gimtinėje festivalio dalyvius ir svečius sveikino Šilalės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Raimundas Vaitiekus ir Šilalės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė. Atvykusiems poetams jie įteikė dovanų – knygų. Bijotuose poezijos mylėtojus pasveikino meras Jonas Gudauskas ir renginį vedusi Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus direktorė Soneta Būdvytienė. Į festivalį pasiklausyti poezijos eilių taip pat atvyko Savivaldybės administracijos direktorius Valdemaras Jasevičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rasa Kuzminskaitė ir jos pavaduotoja Jovita Voverienė.

Bijotuose poetinę nuotaiką padėjo kurti Upynos Stasio Girėno vidurinės mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojos Ilonos Raudonienės, Vytogaloje savo kūrybos dainas atliko R. Gužauskienė.

Beveik pusšimtį metų gyvuojantis festivalis mūsų krašte pirmą kartą stabtelėjo 1967 metais. Šiemet tarptautinis poezijos renginys Šilalės rajone surengtas 13-ąjį kartą.

Šventę visoje Lietuvoje organizavo Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Šilalės rajone festivalį rengė Šilalės rajono savivaldybė, Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus ir Lietuvos aviacijos muziejus. Prie renginio organizavimo prisidėjo ir Upynos ir Bijotų seniūnijos bei Šilalės kultūros centras.

Šilalės viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja Rima Kairytė

Aurelijos Bacevičienės ir Jolantos Venckienės nuotr.