Paskaita pajūrališkiams apie piliečių teises

Antradienis, 01 Spalis 2013 09:32

Vakar, rugsėjo 30 dieną, Pajūralio pagrindinės mokyklos penktokams ir šeštokams surengtas informacinis–kūrybinis užsiėmimas „Kaip Robinzono šalis tampa teisine?", skirtas Europos piliečių metams. Vaikams papasakota apie Europos Sąjungos piliečių teisę laisvai keliauti, mokytis, studijuoti. Daug dėmesio skirta vartotojų teisėms – jiems pristatyta per Europos dieną sukurtų aplikacijų paroda „Kas tie mistiniai ženklai ant pakuočių?". Šia paroda siekiama atkreipti dėmesį ne tik į pakuočių ženklinimą ir jų reikšmę, bet ir į ekologiją.

Pajūrališkiams duoda kūrybinė užduotis – sukurti teises įsivaizduojamos šalies piliečiams, kurioje niekas niekada negyveno, ir kurioje nėra nei įstatymų, nei taisyklių. Vaikai, išgirdę užduotį, susiejo ją su Robinzono gyvenimu saloje ir šio herojaus ekologiškais ir sveikais įpročiais. Tad mokiniai akcentavo ne tik teises, bet ir pareigas, kurias daugiausiai siejo gamta ir jos apsauga.

Renginį organizavo Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos skyrius kartu su Tauragės Europe Direct informacijos centru.

Rima Norvilienė, Informacijos skyriaus vedėja, autorės nuotr.