Popietė Teneniuose, skirta Tarmių metams

Ketvirtadienis, 03 Spalis 2013 16:28

Lietuvių kalbos projektas, skirtas gimtajai tarmei pažinti, mokėti ją užrašyti, paskaityti ar papasakoti, iš mokyklos kabineto persikėlė į naują erdvę – Tenenių biblioteką. Lietuvių kalbos mokytojos Vaidos Girskienės ir miestelio bibliotekininkės Virginijos Rudienės idėja suburti mokinius projektinei veiklai buvo sėkminga. Aštuntokai turėjo galimybę susipažinti su tarmėmis ir tai darė išgirstą pasakojimą užrašydami tarmiškai ir bendrine kalba.

Taigi, mokiniams buvo suteikta galimybė prisidėti prie tarmės išlikimo, nes surinkta medžiaga, papasakota senelių ir kitų šeimos narių, padovanota miestelio bibliotekai.

Rugsėjo 24 d. popietėje „Atpažink senolių žodį" mokiniai pasijuto lauktais svečiais, kurie, pristatę savo veiklą, aktyviai dalyvavo bibliotekininkės Virginijos paruoštuose žaidimuose, klausėsi mokytojos dūnininkų šnektos tarmiškų pasakojimų, kuriuos ,,išversti" į lietuvių kalbą kai kuriems buvo sunkoka. Ir žaidimai, ir pokalbiai leido pajusti žemaičių tarmės skambesį ir originalumą.

Griaužėme visi bibliotekininkės obuolius ir didžiavomės gimę žemaičiais.

Vaida Girskienė, Tenenių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja