Ligonių darbai sugulė į parodą „Meno terapija slaugoje"

Penktadienis, 11 Spalis 2013 12:00

Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (II a.) veikia VšĮ Šilalės rajono ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo poskyrio pacientų meno terapijos užsiėmimų darbų paroda „Meno terapija slaugoje". Paroda skirta Tarptautinei pagyvenusių žmonių ir Pasaulinei paliatyviosios pagalbos dienoms. Idėjos autorė – Eglė Gedrimienė.

Darbus kūrė sergantys sunkiomis lėtinėmis, onkologinėmis, sąnarių, širdies ir kraujagyslių ligomis, taip pat pacientai po traumų, insultų. Dauguma jų – vyresnio amžiaus žmonės, nuo 65-erių iki 90-ies metų.

Meno terapija – tai terapinis meno panaudojimas, siekiant padėti žmonėms, sergantiems fizinėmis ir dvasinėmis ligomis, ar susiduriantiems su gyvenimo iššūkiais, permainomis.

Dažnai pradžioje žmonės jaudinasi, kad „nesugebės, nepavyks, suklys", tačiau tokiose užsiėmimuose suklysti neįmanoma, čia nėra nei teisingų, nei klaidingų darbų. Visos pastangos ir visi darbai yra vertinami. Tad pagrindinis tikslas – padėti atrasti naujus gebėjimus, skatinti pasitikėjimą savimi, kūrybos ir bendravimo džiaugsmą. Čia daug svarbiau procesas, o ne galutinis rezultatas. Galbūt todėl daugelis darbų gali pasirodyti paprasti ir vaikiški, tačiau kiekvienas iš jų atskleidžia dalelę autoriaus vidinio pasaulio ir fantazijos.

„Padariau, kiek galėjau. Kas gavosi, tas. Svarbiausia, kad buvo proga pabendrauti, pasikalbėti", - po užsiėmimų sakė 84-erių metų Bronė Čepaitė.

Piešdama prisiminiau mokyklą, jaunystę. Esu baigusi keturias klases, tačiau per užsiėmimus įsitikinau, kad galiu išmokti kažko naujo. Smagu, kad kažkas dirba su tavimi, todėl nesijauti toks vienišas. Ir nuotaika geresnė, ir ligas lengviau pamiršti", - sakė 86-erių metų Stasė Kungienė.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus ir Eglės Gedrimienės inf.

R. Norvilienės nuotr.