Šilališkė – respublikinio žemaičių kūrybos konkurso laureatė

Trečiadienis, 16 Spalis 2013 09:37

Spalio 11 dieną, penktadienį, Skuode vyko respublikinio žemaičių kūrybos konkurso „Koram žemaitėškā" baigiamasis renginys. Tradicinį konkursą, skatinantį populiarinti žemaičių kalbą ir rašybą, organizavo Skuodo savivaldybės viešoji biblioteka. Konkursui iš viso pateikti 55 prozos ir poezijos darbai, kuriuos vertino komisija, vadovaujama Juozo Pabrėžos, Šiaulių universiteto prorektoriaus, žemaičių kalbos taisyklių autoriaus.

Konkurse kviesti dalyvauti ir pradedantieji, ir patyrę literatai bei prozininkai. Buvo prašoma pateikti naują, niekur negirdėtą, niekur nedalyvavusį kūrinį. Vertintas kūrybiškumas, įtaigumas, meistriškumas. Atskirai vertinta tiek poezija, tiek proza, taip pat vaikų (iki 18 m.) ir suaugusiųjų kūryba.

Kaip ir minėta, darbų sulaukta virš pusšimčio, o autorių būta iš visos Žemaitijos. Atsirado ir ketvertas iš Šilalės rajono. Konkurse dalyvavo Teresė Ūksienė, Elena Vismantienė, Teresė Gečienė ir jaunoji literatė Fausta Noreikaitė.

Į baigiamąjį renginį pakviesti visi konkurso dalyviai. Tačiau apdovanoti tik komisijos atrinkti ir įvertinti kūrinių autoriai. Vienas apdovanojimas iškeliavo ir į Šilalę – trečiąją vietą vaikų poezijos grupėje užėmė Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazistė F. Noreikaitė. Visiems dalyviams įteikti padėkos raštai.

Į Skuodą vyko Šilalė rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė, bibliotekos vyr. metodininkė ir Šilalės krašto literatų klubo „Versmė" prezidentė Stefa Minutaitė, literatės T. Ūksienė ir E. Vismantienė.

Rima Norvilienė, Informacijos skyriaus vedėja

Autorės nuotr.