Bibliotekoje pristatyta T. Ūksienės knyga

Antradienis, 22 Spalis 2013 17:09

Šiandien, spalio 22 dieną, Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatyta Teresės Ūksienės knyga vaikams „Tuobis", skirta Tarmių metams. Septyniasdešimties puslapių leidinyje sutalpinti žemaičių kalba parašyti eilėraščiai, kurios iliustravo Šilalės meno mokyklos auklėtiniai. Daugelyje eiliuotų kūrinių kalbama apie vaikystę, draugystę, šeimą, augintinius, gamtą, metų laikus ir t. t.

Knygos pristatyme dalyvavo pati autorė, kuri dėkojo jauniesiems menininkams, savo piešiniais papuošusiems jau keturioliktąją jos knygą. Į biblioteką pasveikinti T. Ūksienės su naujos knygos pasirodymu atvyko meras Jonas Gudauskas, mero pavaduotojas Raimundas Vaitiekus, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Vera Macienė. Autorę sveikino ir bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė bei Šilalės literatų klubo „Versmė" prezidentė Stefa Minutaitė. Literatūrinės popietės svečiai linkėjo poetei stiprybės, sveikatos ir kūrybinių minčių. Pastarųjų T. Ūksienė tikrai nestokoja, nes netrukus turėtų pasirodyti nauja knygele, tik šįkart parašyta bendrine lietuvių kalba.

Renginyje dalyvavo Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos mokiniai, kuriuos į biblioteka atlydėjo jų mokytojos Laima Saročkienė, Loreta Krompalcienė ir Milda Jucevičienė. Vaikai ne tik skaitė T. Ūksienės eilėraščius, bet ir mielai bendravo su poete, užduodami įvairių klausimų apie jos gyvenimą ir kūrybą.

Literatūrinę popietę organizavo Šilalės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus, o renginį vedė šios skyriaus vedėja Ona Bajorinienė.

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus vedėja, autorės nuotr.