Jauno upyniškio fotografijos darbai sugulė į parodą „Gamtos vaizdai ir simboliai"

Šeštadienis, 16 Lapkritis 2013 10:16

Upynos Stasio Girėno vidurinėje mokykloje mokosi gabus, smalsus ir išradingas Eligijus Vaitkus. Vaikinas groja gitara ir labai mėgsta fotografuoti. Fotografijos menu jis susidomėjo prieš keletą metų, paskatintas savo mūzos – draugės Auksės. Jos paragintas Eligijus ryžosi surengti fotografijų parodą „Gamtos vaizdai ir simboliai" ir parodyti savo darbus gimtojo miestelio gyventojams. Oficialus parodos atidarymas surengtas lapkričio 13 dieną Upynos bibliotekoje, į kurį susirinko gausus jaunojo fotomenininko gerbėjų ir draugų būrys.

Bijotų Dionizo Poškos pagrindinės mokyklos direktorius Arvydas Zdanavičius, kuris dar yra ir fotografas, stebėjosi jaunojo menininko išradingumu, gyrė jį už temos pasirinkimą. Be to, kiek vėliau A. Zdanavičius susirinkusiems pademonstravo praėjusio dešimtmečio fotoaparatus, kurie sulaukė nemažo jaunimo susidomėjimo.

Fotografas Jonas Surkys iš Bijotų trumpai papasakojo apie fotojuostelių ryškinimą anksčiau ir dabar.

Upynos Stasio Girėno vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotojas Nerijus Jocys pasidžiaugė Eligijaus nuotraukomis, ragino nesustoti fotografuoti ir surengti daugiau parodų.

Parodos autorius Eligijus Vaitkus ir pats pasakojo apie savo darbus, atsakinėjo į draugų klausimus.

Eligijaus mama Rasa Vaitkuvienė pasveikino sūnų pirmosios fotografijų parodos proga ir pavaišino svečius pyragu.

Giedrė Leškienė, Upynos filialo bibliotekininkė