Bibliotekininkai Obelyne paminėjo Šviesos ir žodžio šventę

Pirmadienis, 10 Lapkritis 2014 15:58

Lapkričio 10 dieną Obelyno bibliotekoje vyko Viešosios bibliotekos darbuotojų susirinkimas, kuriame ne tik aptarti darbiniai klausimai, bet ir surengta Šviesos ir žodžio šventė „Trolių žemėje atverskim Šiaurės knygą", skirta Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Renginio metu pristatytos Šiaurės šalys, jų istorija, kultūra ir kulinarinis paveldas.

Bibliotekininkus pasveikino šios šventės iniciatorė ir vedėja – Obelyno filialo bibliotekininkė Silvijana Trijonaitienė. Ji yra pirmoji rajone, prisijungusi prie Šiaurės šalių bibliotekų savaitės, ir aštuonis metus iš eilės organizuojanti teminius renginius, kurių šių metų tema – „Troliai Šiaurėje". Šia patirtimi S. Trijonaitienė pasidalijo su savo kolegėmis.

Sveikinimo žodį tarė Obelyno pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Danutė Jakštienė ir Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė. Pastaroji kiek vėliau padėkojo S. Trijonaitienei už iniciatyvą organizuojant šventinį bibliotekos darbuotojų susirinkimą ir įteikė jai Padėkos raštą.

Susirinkusius pasveikino ir Obelyno pagrindinės mokyklos mažieji, kurie bibliotekininkams įteikė savo kurtus stilizuotus žibintus, simbolizuojančius Šviesos ir žodžio šventę. Šios mokyklos auklėtiniai taip pat skaitė ištraukas iš Šiaurės šalių autorių knygų, vaidino linksmus epizodus ir taip kūrė šventinę nuotaiką.

Renginiu metu Viešosios bibliotekos darbuotojai parodė iš anksto parengtus pristatymus tema „Šiaurės skonių jūroje". Pristatytos Šiaurės šalys – Islandija, Estija, Danija Suomija, Švedija ir Norvegija – ir jų tradiciniai valgiai, kurių buvo galima čia pat ir paragauti.

Po pristatymų surengta žinių viktorina „Prie tos pačios jūros". Teisingai atsakiusiųjų laukė prizai.

Šventės pabaigoje aptarti einamieji bibliotekos klausimai.

Rima Norvilienė, Informacijos skyriaus vedėja, autorės nuotr.