Mokytasi suprasti neregio pasaulį

Ketvirtadienis, 13 Lapkritis 2014 15:25

Lapkričio 12 dieną Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko seminaras apie bibliotekos teikiamas paslaugas regėjimo negalią turintiems žmonėms. Šis seminaras – Lietuvos aklųjų bibliotekos (LAB) parengto projekto „Informacijos ir bibliotekų paslaugos neįgaliesiems" dalis. Seminarą vedė LAB direktorė dr. Rasa Januševičienė ir šios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo centro vadovė Justina Gagarina.

Lektorės papasakojo apie informacinės aplinkos pritaikymą neįgaliesiems bei apie informacijos prieigą regos negalią turintiems žmonės, plačiau nušvietė apie tokią negalią turinčius asmenis. Pateikti pavyzdžiai iš realaus neregio gyvenimo padėjo Viešosios bibliotekos ir jos filialų darbuotojams suvokti neįgaliųjų situacijas kasdieniniame gyvenime, vaizdžiai pamatyti, kada tokiems žmonėms pravestų sveikų žmonių pagalba.

Kalbėta ir apie komunikavimą su regos neįgaliuoju bibliotekoje, edukacinių renginių organizavimą neįgaliesiems ir specialiųjų poreikių turintiems asmenims.

Rima Norvilienė, Informacijos skyriaus vedėja, autorės nuotr.