Akcija „Knygų Kalėdos" prasidėjo monospektakliu

Pirmadienis, 24 Lapkritis 2014 08:20

Lapkričio 20 dieną Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko monospektaklis „Švęsti kosmose ir tvarte", skirtas Gendručio Morkūno kūrybai. Šis spektaklis – vienas iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos akcijos „Knygų Kalėdos" dalis.

Apie šią jau ketvirtą kartą organizuojamą akciją plačiau papasakojo Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Danutė Šimkienė. Ji pakvietė spektaklio žiūrovus dovanoti rajono bibliotekoms lietuvių autorių knygų ir taip pradžiuginti skaitytojus naujais leidiniais. Akcija „Knygų Kalėdos" tęsis iki kitų metų sausio 6 dienos.

Spektaklio pradžioje su pilnutėle sale šilališkių pasisveikino ne pirmą kartą Šilalėje viešėjusi aktorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė.

Scenoje pasirodęs aktorius Vytautas Rašimas netruko prikaustyti susirinkusiųjų dėmesį. Šis monospektaklis jam, kaip režisieriui, debiutinis. Jį pagal Gendručio Morkūno esė rinkinį „Švęsti kosmose ir tvarte" režisierius kūrė kartu su kolege Živile Mičiulyte. Spektaklio dėmesio centre atsiduria paprasto žmogaus mintys apie jo vietą visuomenėje ir pasaulyje.

„Kai pirmą kartą paėmiau į rankas Gendručio Morkūno esė rinkinį „Švęsti kosmose ir tvarte" negalėjau nuo jo atsiplėšti... Šis, jau dabar Anapilin išėjęs rašytojas, garsiai išsakė paprasto žmogaus mintis apie Lietuvos visuomenę, - viename interviu pasakojo Vytautas Rašimas. – Ironijos pilni knygos puslapiai mane tiesiog įtraukė, aš supratau kad Gendručio Morkūno išrašytos tiesos yra tai, ką aš noriu pasakyti garsiai... Tai ir pasakiau!"

Rima Norvilienė, Informacijos skyriaus vedėja, autorės nuotr.