Popietė su "Bočiais" Laukuvos bibliotekoje

Pirmadienis, 24 Lapkritis 2014 08:41

Atminties lavinimo ir akcijai „Knygų Kalėdos" skirta popietė-viktorina lapkričio 20 dieną vyko Laukuvos bibliotekoje. Popietės aktyviausi dalyviai buvo Laukuvos „Bočiai". Prie arbatos puodelio aptarėme naujai išleistą Kristinos Sabaliauskaitės knygą „Silva Rerum III". Knygos siužetą trumpai pristatė bibliotekininkė Angelė Petkuvienė.

Kiek vėliau surengta viktorina apie lietuvių rašytojus ir jų kūrybą. Viktorinos klausimai kai kuriuos senjorus privertė pasukti galveles ir atsiminti ne tik datas, bet ir rašytojų išleistas knygas, slapyvardžius. Nugalėjo abi komandos.

Už dalyvavimą bibliotekos organizuojamuose renginiuose Laukuvos „Bočių" pirmininkei įteiktas padėkos raštas, o kitiems bendrijos nariams padėkota už linksmas popietės akimirkas.

E. Jonušauskas knygoje „Lavink atmintį" rašė: „Turbūt daugelis dažnai pamirštame įdomius faktus, žmonių vardus, kuomet jų labiausiai reikia. Paklausti klausimo lyg ir žinome atsakymą, tačiau jis yra užstrigęs mūsų atmintyje. Atminties lavinimas, tai nuostabus procesas, norint įgalinti savo smegenis prisiminti daug ir reikalingos informacijos. Atmintis nėra tik paprastas informacijos priminimo mechanizmas, tai yra svarbus įgūdis kurį galima lavinti bei vystyti. Žmonės kurie yra išvystę savo atmintį yra laikomi protingais, sumaniais, patikimais bei kompetentingais."

Jolanta Kairienė, Laukuvos filialo bibliotekininkė