Poezijos popietė Požerėje

Pirmadienis, 24 Lapkritis 2014 08:52

Lapkričio 19 dieną Požerės bibliotekoje vyko „Knygų Kalėdoms" skirta literatūrinė popietė „Versiu knygą neskaitytą".

Į lietuvių poetų poezijos valandėlę atėjo įvairaus amžiaus moterys. Kiekvienai buvo paruošti eilėraščių posmai iš įvairių lietuvių poetų kūrybos.

Popietę pradėjusi bibliotekininkė Janina Lukminienė papasakojo apie lietuvių poetus, eilėraščio meną ir poeziją. Vėliau pačios moterys skaitė Aido Marčėno, Stasio Anglickio, Algimanto Baltakio, Henriko Čigrėjaus, Kornelijaus Platelio, Algimanto Mackaus, Alfonso Maldonio, Vytauto Mačernio, Vilijos Šulcaitės ir kitų poetų eilėraščius, prisiminė savo pirmuosius girdėtus, mokėtus eilėraščius, dalijosi mintimis apie Žemaitijos poetus, skaitė Šilalės rajono literatų eiles.

Buvo prisimintos ir lietuvių poetės Salomėjos Nėries 110-osios gimimo metinės – jos eiles skaitė Vita Šliogerienė.

Poezijos valandėlė užsitęsė net iki dviejų valandų. Daugelis moterų sakė, kad retai paima poezijos knygą į rankas, tačiau, baigiantis renginiui, pripažino, kad buvo gera ir verta paskaityti poeziją.

Janina Lukminienė, Požerės filialo bibliotekininkė