Ukmergėje pristatyta Šilalės krašto kulinarinė knyga

Vakar, pirmąją Nacionalinės bibliotekų savaitės dieną, Ukmergės rajono savivaldybės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta Šilalės krašto kulinarinė knyga „Pasmuokavuok, kap skane". Tai – Skaitytojų aptarnavimo skyriaus parengto projekto „Skaityk, pasmuokavuok, atmink" dalis. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Šiuo projektu siekiama pristatyti Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos išleistą knygą kitoms šalies bibliotekoms ir taip paminėti Etnografinių regionų metus.

Knygą pristatė Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojos Rima Norvilienė ir Jurgita Žymantaitė bei VšĮ „Suodnas" pirmininkė Renata Gužauskienė. Pasirodyme netrūko šmaikščių pasakojimų, mįslių ir patarimų žemaičių tarme, kuriuos paįvairino R. Gužauskienės atliekamos dainos.

Ukmergiškiai turėjo progos ne tik pasiklausyti žemaičių tarmės, bet ir paragauti žemaitiškų patiekalų, kuriuos galima rasti knygoje „Pasmuokavuok, kap skane".

Pasisakė ir leidinio sudarytojos – bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė ir metodininkė Stefa Minutaitė.

Po pristatymo bibliotekininkės apžiūrėjo Ukmergės biblioteką, susipažino su skyrių veikla, darbuotojomis, pasidalijo patirtimi.

Šis išvažiuojamasis pristatymas – pirmasis. Balandžio 27 dieną su analogiška programa šilališkės vyksta į Elektrėnų rajono savivaldybės viešąją biblioteką. Ateityje planuojama aplankyti dar keletą bibliotekų.

Rima Norvilienė, Informacijos skyriaus vedėja, Jolantos Venckienės nuotr.