Susitikimai su vaikų rašytoja Nijole Kepeniene

Penktadienis, 24 Balandis 2015 15:53

Balandžio 24 dieną Šilalės viešojoje bibliotekoje lankėsi vaikų rašytoja Nijolė Kepenienė. Tą pačią dieną ji viešėjo ir Žadeikių bei Laukuvos bibliotekose. Šie susitikimai – vienas iš Nacionalinei bibliotekų savaitei skirtų renginių.

N. Kepenienė vaikams yra parašiusi apie 20 knygų. Daugiausiai tai – pasakos, apsakymai, apysakos. 2001 m. N. Kepenienės pasakų rinkinį „Po riestainio saule" IBBY Lietuvos skyriaus komisija pripažino geriausia metų vaikų knyga. Jai buvo įteikta Šarūno Marčiulionio vardo premija. 2002 m. už pasaką – apysaką „Tititatos užburti" rašytoja pelnė I. Simonaitytės premiją.

Susitikimuose su bibliotekos skaitytojais rašytoja pasakojo apie savo sukurtas knygas, vaikus aktyviai įtraukė į kūrybinius bandymus: mažieji turėjo sukurti pasakojimus apie laumes, pristatyti savo įsivaizduojamus draugus. Aktyviausius dalyvius viešnia apdovanojo savo knygutėmis.

Baigiantis susitikimams, rašytoja atsakė į daugybę įdomiausių klausimų, kuriuos jai uždavė vaikai. Skaitytojai domėjosi, kuri knyga jai rašėsi sunkiausiai, koks yra jos mėgstamiausias kūrinys, kada autorė pradėjo rašyti ir pan.

Atsisveikindami vaikai rašytojai padovanojo gėlių ir pakvietė ją sugrįžti dar kartą. Norintieji galėjo įsigyti N. Kepenienės naujausių knygų ir čia pat gauti autorės autografą.

Susitikimus organizavo Vaikų literatūros skyrius.

Rima Norvilienė, Informacijos skyriaus vedėja, autorės nuotr.