Apdovanoti aktyviausi Laukuvos bibliotekos skaitytojai

Penktadienis, 24 Balandis 2015 16:39

Dirbant bibliotekoje, per dešimt metų susikristalizuoja daug įvairių ir įdomių idėjų. Kiekvieną kartą, praverdama bibliotekos duris, pagalvoju, kiek šiandien bus skaitytojų, ar visi ras reikiamos literatūros, ar užeis į biblioteką tik praleisti laisvalaikio, paplepėti ar pasižvalgyti interneto platybėse.

Kiekvienais metais mokinių, skaitančių knygas, vis mažėja. Ką daryti? Norėdama skatinti aktyvesnį mokinių domėjimąsi knyga, Laukuvos biblioteka parengė projektą „SKAITYK".

Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos pradinių klasių mokiniai turėjo sau skirtą plakatą, kuriame žymėjo perskaitytas knygas. Po kelių mėnesių išryškėjo lyderiai. Praėjusiais metais, kovo 27 dieną, minint Tarptautinę teatro dieną, Laukuvos kultūros namuose vyko projekto „Skaityk" aptarimas. Daugeliui moksleivių ir jų mokytojams įteikti padėkos raštai. Po apdovanojimų susirinkusieji žiūrėjo Tauragės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus lėlių teatro spektaklį „Batuotas katinas". Po spektaklio mokinių laukė tortai su fejerverkais.

Projektas tęsėsi dvejus metus. Atsimenu beveik kiekvieną dieną ateinančius du mokinukus. Atbėga, atiduoda vieną knygą, imą kitą ir lekia į mokyklą. Labai gaila, bet po metų skaityti knygų ateidavo jau tik vienas. Draugui pritrūko kantrybės.

Patys ištvermingiausi bibliotekos skaitytojai Nacionalinės bibliotekų savaitės metu, balandžio 17 dieną, buvo apdovanoti padėkos raštais. Tai - pirmos klasės mokiniai Evelina Eisinaitė ir Orintas Šimkus, antrokė Viltė Mikutytė, trečiokai Gytis Gailevičius ir Lukas Šemeta, ketvirtokė Liucija Vaitkevičiūtė. Pagrindinis prizas – planšetė – atiteko daugiausiai knygų perskaičiusiai Gabrielei Žadeikytei. Daugelį mokinių pagrindinis prizas privertė aiktelėti.

Po renginio kelias dienas mokinukai vis skubėjo į biblioteką. Bet tik trumpam. Tikiuosi, kad kitais metais paskelbtas naujas projektas į biblioteką pritrauks daugiau skaitytojų. O dabar, artėjant vasarai, daugiau norisi būti gryname ore.

Renginį vainikavo Klaipėdos jaunimo centro vaidybos studijos „Trepsė" spektaklis „Bitė Maja".

Tai pat noriu padėkoti ir renginio rėmėjams – Albinui Ežerskiui ir Remigijui Kairiui – už dovanas aktyviausiems skaitytojams.

Jolanta Kairienė, Laukuvos filialo bibliotekininkė