Laukuvoje - susitikimas su rašytoja Nijole Kepeniene

Ketvirtadienis, 14 Gegužė 2015 15:33

Neseniai Laukuvos bibliotekoje įvyko susitikimas su vaikų rašytoja N. Kepeniene. Ilgą laiką dirbusi pedagoginį darbą įvairiose Klaipėdos mokyklose, rašytoja šiuo metu rašo vaikams ir rūpinasi anūku.

Susitikimą su vaikais rašytoja pradėjo pristatydama savo naujas knygas „Dorotėja ir Girgždulis" bei „Verpėlėjė". Pedagoginis darbas rašytojai padeda lengviau bendrauti su mokiniais, ji puikiai valdo auditoriją, sudomina savo knyga ir įvairiomis kūrybinėmis užduotėlėmis. Jos knygelių spalvingumas ir piešiniai pritraukia skaitytojų dėmesį. Pristatydama savo kūrybą autorė ištraukas iš knygų skaitė labai artistiškai, intonuodama gestais, veido išraiška. Vaikai klausėsi net išsižioję.

Labiausiai mokiniams patiko kūrybinės užduotys. Jų metu mokiniai turėjo papasakoti apie savo įsivaizduojamą draugą, apie mokinių išdaigas mokytojai ir t. t. Tokios užduotys ugdo mokinių gebėjimus raiškiai dėstyti savo mintis, įjungia „fantaziją". Jos šiltas bendravimas, šypsena, pagyrimas vaikams suteikė pasitikėjimo savimi, privertė pamiršus baimę atsistojus prieš visus papasakoti savo ką tik sukurtą istoriją.

Mažieji skaitytojai autoriai pažėrė krūvą įvairių jiems rūpimų klausimų: Kiek knygų parašėte?, Kuri knyga Jums labiausiai patinka? Į visus klausimus rašytoja atsakė. Vienas iš mokinių paklausė, kas autorę paskatino rašyti? Rašytoja atsakė, kad jos dukros. Savo dukroms ji kiekvieną vakarą turėdavo sukurti istoriją. Taip ir atsirado knygos. Įvairias istorijas ji kurdavo žiūrėdama į kambaryje esančius daiktus, pradedant stalu ir baigiant grindimis. Dukros užaugo, pakėlė sparnus, palikdamos tėvų namus. Autorė su nostalgija prisimena tuos laikus, kai dukros buvo mažutės. Dabar liko tuštuma ir tą tuštumą rašytoja užpildo rašydama ir kurdama įvairias istorijas mažiesiems skaitytojams. Taip autorė realizuoja savo kūrybines mintis išleisdama vis naujas knygas.

Jolanta Kairienė, Laukuvos filialo bibliotekininkė