Šilalėje lankėsi Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų vadovai

Šeštadienis, 19 Kovas 2016 11:18

Kovo 18 dieną Šilalėje įvyko Klaipėdos regiono viešųjų bibliotekų tarybos posėdis. Jame dalyvavo Šilalės, Tauragės, Skuodo, Gargždų, Pagėgių, Jurbarko, Palangos, Klaipėdos miesto ir Klaipėdos apskrities bibliotekų vadovai.

Posėdis pradėtas Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salėje. Susirinkusius bibliotekų atstovus pasveikino Šilalės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė ir Šilalės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Valdemaras Jasevičius.

Svečiams pristatyta Šilalės viešosios bibliotekos veikla per pastaruosius metus: aptarti svarbiausi projektai, renginiai, vizitai, bibliotekos kasdienybė. Taip pat plačiau papasakota apie jau devintus metus iš eilės Šilalėje rengiamą Europos dieną.

Posėdžio metu buvo aptartos regiono bibliotekoms aktualios problemos, Bibliotekų metų renginiai, artėjantis bibliotekininkų sąskrydis, kiti darbiniai klausimai. Informacija pasidalijo Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja ir šios tarybos pirmininkė Laima Pačebutienė ir vyr. metodininkė Rasa Milerienė.

Vėliau svečiai iš Vakarų Lietuvos bibliotekų pakviesti apžiūrėti neseniai atidarytą interaktyvią jaunimo erdvę, išbandyti naujausią informacinių technologijų įrangą.

Po posėdžio bibliotekų vadovai apsilankė pirmojo Lietuvoje Baublių muziejaus įkūrėjo Dionizo Poškos gimtinėje Bijotuose. Čia juos pasitiko Smetonos laikų dvaro tarnaitės, kurių pasakojimai nukėlė į praėjusį laikmetį, kuomet gyveno ir kūrė D. Poška. Taip pat apžiūrėta Bijotų biblioteka.

Rima Norvilienė, Informacijos skyriaus vedėja, autorės nuotr.