Ekskursijos

Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje organizuojamos pažintinės ekskursijos „Knygų namų paslaptys“.

Ekskursijos metu dalyviai supažindinami su bibliotekos – vienos seniausių įstaigų Šilalėje – istorija. Biblioteka savo veiklos istoriją skaičiuoja nuo 1937 metų. Todėl tikrai įdomu išgirsti, kaip nuo kuklios, vos 39 skaitytojus turinčios bibliotekėlės, ji išaugo į tūkstančius skaitytojų ir tūkstančius leidinių turinčius knygų namus.

Dabartinė biblioteka – šiuolaikiškas, modernius keturių aukštų pastatas, kuriame vyksta renginiai, mokymai, parodos bei kuriame galima rasti naujausią IT įrangą: nuo lego konstruktorių iki 3D spausdintuvų. O kur dar 3 metrų knygų bokštas ir įvairios erdvės: interneto skaitykla, Interaktyvi jaunimo erdvė su 3D mažuoju kino teatru, galvosūkių kambarys, žaisloteka. Taip pat lankytojai gali pasivaikščioti tarp tūkstančius knygų pripildytų lentynų. Tad čia atvykus, prasiveria daug paslapčių: mokslo, žinių, naujovių.

Ar žinojote, kad Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka:

  1. Kaupia ir renka medžiagą apie 62 žymius rajono kraštiečius: Aleksandrą Stulginskį, Stasį Girėną, Jurgį Kairį, Dionizą Pošką, Kazimierą Jaunių, Norbertą Vėlių ir kt.
  2. Šilalės biblioteka yra protmūšių ir viktorinų pradininkė Šilalės rajone. Manoma, kad pirmasis protų mūšis Šilalės mieste įvyko prieš maždaug 35 metus.
  3. Sukūrė pirmąjį interaktyvų edukacinį žaidimą „Skrydis per Šilalę“.
  4. Dabartinė direktorė yra 16-oji įstaigos vadovė.
  5. Išleido senovinių Šilalės krašto patiekalų knygą „Pasmuokavuok, kap skane“, kurioje galima rasti visoje Lietuvoje išgarsėjusio valgio „Meškuos šūduks“ receptą.

Šiuos ir kitus negirdėtus faktus išgirsite ekskursijos metu.

Ekskursijos trukmė – apie 30 min.

Ekskursija – nemokama.

Ekskursiją veda Rima Norvilienė, profesionali gidė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja.

Būtina išankstinė registracija mob. +370 696 69086 arba el. paštu rima.kairyte@gmail.com.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-01


Galerija
Sveiki!
Turite klausimų?