Robotikos užsiėmimai

„Įkvėpk gyvybės savo robotui“ – taip vadinasi Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykdomi robotikos užsiėmimai, teikiami kaip Kultūros paso paslauga mokiniams. Užsiėmimuose vaikai įgyja programavimo pagrindų ir išmoksta savo rankomis iš daugiau nei 500 detalių pasigaminti robotą. Logo robotų konstravimas – puiki pirštų ir proto mankšta, kuri skatina kūrybiškumą, vaizduotę, ugdo motyvaciją domėtis naujausiomis informacinėmis technologijomis.

Robotikos užsiėmimuose gali dalyvauti 4–8 klasių mokiniai. Vienoje grupėje gali būti nuo 5 iki 16 mokinių (esant daugiau – derinama atskirai). Užsiėmimo trukmė – 120 min. Klasės, norinčios dalyvauti šioje edukacinėje veikloje, turi registruotis per sistemą www.emokykla.lt.

Edukacinis užsiėmimas susideda iš teorinės ir praktinės dalies. Teorinės dalies metu mokiniai sužino, kas yra robotika ir „skaičiukų“ kalba, o praktinės užduoties metu jie konstruoja lego robotus. Vėliau su jais dalyvauja robotų sumo imtynėse. Užsiėmimo pabaigoje aptariamos įgytos žinios ir IT naujovės.

Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka turi ilgametės patirties organizuojant robotikos užsiėmimus mokiniams. 2016 metais įstaiga vykdė projektą „Jaunųjų inžinierių laboratorija“ ir vedė tris mėnesius trukusius robotikos kursus Šilalės rajono mokiniams. 2019 metais biblioteka įgyvendino projektą „Inžinerijos stebuklas – robotika Tavo rankose“. Projekto metu surengta 20 robotikos užsiėmimų, kurie vyko Obelyno, Upynos, Kvėdarnos ir Pajūralio bibliotekose. Juose dalyvavo 60 mokinių nuo 7 iki 14 metų.

Registracija ir informacija: mob. +370 611 61894 arba užsukus į Interaktyvią edukacinę erdvę (I a.).

Paskutinį kartą redaguota: 2024-03-01


Galerija
Sveiki!
Turite klausimų?