Atidaryta prof. Liudo Mažylio paroda

2023 01 27

Vakar, sausio 26 d., Šilalės viešojoje bibliotekoje Europos Parlamento narys prof. Liudas Mažylis pristatė tremtinių laiškų parodą „Skausmo ir vilties laiškai iš šalčio žemės“. Šie laiškai – iš asmeninės Mažylių šeimos.
„Didžioji dalis laiškų yra Juozo Siručio – mano močiutės sūnėno. Jo į Lietuvą rašyti laiškai yra kaip tik adresuoti mano močiutei Antaninai Mažylienei“, – pristatė prof. L. Mažylis.
Parodoje taip pat eksponuojami L. Mažylio močiutei siųsti jos dukterėčios Petronėlės Sirutytės-Lastienės, Onos Sirutienės ir Onos Matulaitytės-Stulginskienės laiškai. Jų turinyje atsispindi skausmo, bado ir šalčio istorijos, sunkūs išgyvenimai toli nuo tėvynės ir artimųjų.
Paroda yra skirta masinėms sovietmečiu vykusioms deportacijoms atminti. Ši ekspozicija taip pat prisideda prie šiemet minimų Polinių kalinių ir tremtinių metų.

Parodą galima apžiūrėti Skaitytojų aptarnavimo skyriuje (II a.)

Šilalės viešosios bibliotekos inf.

Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-27