Naujienos

Biblioteka prisideda prie tvarumo

2022 05 11

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka kvietė gyventojus dalyvauti akcijoje „Tvari biblioteka – tvarus skaitytojas”. Jos metu šilališkiai galėjo atnešti nebenaudojamų baterijų ir už tai dovanų gauti 3D spausdintuvu pagamintą telefono laikiklį.

Akcija sulaukė didelio susidomėjimo, pranokdama bibliotekos lūkesčius ir nustebindama atsakingu ir tvariu lankytojų požiūriu į kasdienį gyvenimą, tuo pačiu ir į mus supančią aplinką. Iš viso sulaukta per 1200 baterijų, kurios bus perduotos perdirbimui.

Nebenaudojamas baterijas į biblioteką nešė tiek mokinių klasės, tiek šeimos ar pavieniai gyventojai. Baterijas priėmusios Komunikacijos ir inovacijų skyriaus darbuotojos teiravosi akcijos dalyvių, kaip jie sukaupė šiuos elektronikos elementus. Kaip paaiškėjo, daugiausiai jų surinkta iš vaikų žaislų.

Net 131 nebenaudojamą bateriją atnešė Geda Kačinauskienė. Už didžiausią atneštą kiekį elementų jai bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė įteikė išmaniąją apyrankę. Tačiau be skatinamųjų prizų neliko nei vienas akcijos dalyvis. Kaip ir minėta, kiekvienam atiteko bibliotekos suprojektuoti ir 3D spausdintuvu atspausdinti laikikliai mobiliems telefonams.

Tokie abipusiai mainai ne tik paskatina gerus ir prasmingus darbus, bet ir prisideda prie tvarumo puoselėjimo. Biblioteka ir toliau sieks vystyti tvarumo temą bibliotekos veiklų apimtyje ir skatins kiekvieno mūsų atsakingą vartojimą ir ekologiją.

Akciją „Tvari biblioteka – tvarus skaitytojas” organizavo Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir inovacijų skyrius.

 Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.


Paskutinį kartą redaguota: 2022-05-11
Sveiki!
Turite klausimų?