Bibliotekininkė Loreta konstruoja lego robotus, kuria pabėgimų kambarius, o laisvalaikiu leidžiasi į žygius

2021 04 07

Nuobodūs darbuotojai, išduodantys knygas – šį stereotipą su kolegomis jau metai iš metų sėkmingai keičia Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė-edukatorė Loreta Šimutytė-Balčiūnienė. Ji sako, jog į darbą eina, kaip į šventę – tai rodo jos gera nuotaika, veržlumas ir kūrybingumas.

Moteris bibliotekoje darbuotis pradėjo prieš penketą metų. Vienas pirmųjų jai tekusių darbų, o kartu ir iššūkių – knygos „Šilalės krašto bažnyčios: istorija ir architektūra“ redagavimas ir maketavimas. Šiuo metu ji yra atsakinga už Interaktyvios edukacinės erdvės veiklą. Čia patekęs gali pasijausti, tarsi atsidūręs kitame bibliotekos pasaulyje – šiuolaikiškai moderniame ir inovatyviame. Mintis, jog po bibliotekos stogu telpa tik knygos, išnyksta pamačius šioje erdvėje esančius pramogų, inžinerinius, programavimo ir kūrybinius paketus: 3D spausdintuvą, mini kino teatrą, kompiuterinius „X-box“ žaidimus, įvairius elektronikos prietaisus, grafikos planšetę, droną, lego konstruktorius, pačios L. Šimutytės-Balčiūnienės kurtas konstrukcijas, veikiančias su saulės energija ir kt. Daugeliui išvardintų dalykų reikalingos specifinės žinios, tačiau edukatorė yra visada pasiruošusi padėti, patarti ir pamokyti.

Bibliotekininkė džiaugėsi sėkmingai įrengtais Pabėgimų kambariais, kurie dar vadinami galvosūkių kambariais. Kiekvienais metais ji kuria naują scenarijų, galvoja užduotis, rūpinasi dekoracijomis, o vėliau dar ir administruoja – registruoja, priima, o paskui išlydi komandas.

Nors Loretos pareigybė apima platų funkcijų spektrą, ji labiausiai išskiria edukacinę veiklą su vaikais. Pastarieji dažnai ateina vedini tėveliais, tad neretai ir suaugusieji tampa edukacinių užsiėmimų dalyviais.

Loreta dirba ir gyvena Šilalėje ne atsitiktinai. Tai – jos gimtasis miestas. Tiesa, studijų laikotarpiu bibliotekininkei teko gyventi didmiestyje, tačiau atsiradus galimybei grįžti į gimtinę, ji per daug nedvejojo. Beje, Loreta Šiaulių universitete baigė lietuvių filologiją ir leidybą.

Kalbėdama apie turimus pomėgius ir hobius, Loreta išskiria žygius. Vienas įsimintiniausių – žygis aplink Monblano kalną. Per 13 dienų nueita apie 250 km. Pasak keliautojos, tai pareikalavo maksimaliai daug fizinių ir psichologinių jėgų, bet visa tai atpirko įspūdžiai bei pamatyti vaizdai.

Dainius Matuliokas, bibliotekos savanoris, Loretos Šimutytės-Balčiūnienės asmeninio archyvo nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-04-07