Bibliotekoje darbai vyksta: skaitmeninamas beveik 70 metų leidžiamas Šilalės rajono laikraštis

2020 04 01

Nors bibliotekos durys uždarytos lankytojams, tačiau mūsų darbai nesustoja. Bibliografijos ir kraštotyros skyrius skenuoja ir skaitmenina nuo 1951 m. leidžiamą Šilalės rajono laikraščio ,,Šilalės artojas" archyvą. Tai daug laiko reikalaujantis darbas, kuris truks ne vienerius metus. Juk reikia nuskenuoti tūkstančius puslapių, juos tinkamai sutvarkyti, sunumeruoti, sudėti į failus. Visa tai daroma, kad archyvinė medžiaga išliktų ateities kartoms.

Skyriaus vedėja Vida Beržinienė sakė, kad į jos rankas pirmiausiai patenka prasčiausios būklės laikraščiai, tie, kuriuos labiausiai paveikė laikas ar kitos priežastys.

Beje, pasak bibliotekininkės, laikraščių skaitmeninimas yra kartu ir įdomus darbus, nes ji turi galimybę sugrįžti į praeitį, pamatyti rajono gyvenimą prieš pusšimtį metų.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.

Paskutinį kartą redaguota: 2020-04-16