Bibliotekoje mokytasi gaminti padėkliukus kavai

2021 05 24

Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje Skaitytojų aptarnavimo skyriuje tęsiama projekto „Nuo aušros iki aušros jos burtų keruos...“ veikla. Gegužės 21-20 dienomis veikė kūrybinės dirbtuvės „Knyga po kava“, kurioms vadovavo Šilalės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Andrius Zaikauskas.

Menininkas Andrius negailėjo patarimų, kaip iš seną knygą paversti vienetiniu kavos padėkliuku. Pasak dirbtuvių vadovo, dailininkas yra iliuzionistas, kuris magijos pagalba seną daiktą paverčia išskirtiniu eksponatu. Andrius ne tik dalinosi praktine šios iliuzijos patirtimi, bet ir negailėjo patarimų dirbantiesiems.

Kiekvienas sulaukė edukatoriaus dėmesio ir patarimo, kaip teisingai laikyti peiliuką rankoje, kur dažniausiai  slepiasi nepadengtos vietos, dekoruojant vienu ar kitu sluoksniu, kokiu kampu kreipti teptuką ir pan.

Kūrybinių dirbtuvių vadovas detaliai supažindino su naudojamų priemonių cheminėmis ir fizinėmis savybėmis, dalinosi praktiniais atradimais, pritaikant jas kūrybiniuose darbuose su metalu, popieriumi ar medžiu.

Susidomėjimą susirinkusiųjų veiduose keitė nustebimas, atradimo džiaugsmas. Užkrečiantis Andriaus pasakojimas, gautas darbo rezultatas paskatino dalyvius planuoti naujus kūrybinius darbus.

Renginio metu buvo pristatyta nauja Andriaus Zaikausko mini instaliacijų „Iš gyvenimo knygų“ paroda.

„Eksperimentavimas su medžiagomis ir daiktais, kartais pateikia netikėtų rezultatų, todėl į viską reikia žvelgti kūrybiškai, ir nesustoti žavėtis mus supančia aplinka“, - sakė mini ekspozicijų kūrėjas, dailės mokytojas A. Zaikauskas.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šilalės rajono savivaldybė.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus inf., Jolantos Venckienės nuotr.
Paskutinį kartą redaguota: 2021-05-24