Bibliotekoje rinkosi „pupuliai“

2024 05 30

Vakar Vaikų skaitykloje suorganizuota edukacinė popietė „Su kiekviena knyga ūgteli karta“. Jos metu vaikai su tėveliais dalyvavo skirtingose veiklose, pradedant supažindinimu su liečiamomis knygomis ir baigiant edukaciniais žaidimais.

Mažiesiems renginio dalyviams pristatyta knyga „Fėjų šalyje“, kuri yra su išsiskleidžiančiais ir judančiais paveikslėliais.

Bibliotekininkė su vaikais skaitė Eric Carle knygutę „Labai alkanas vikšrelis“. Ši daugybę metų viso pasaulio mažylius stebinanti istorija supažindina mažuosius su gamtos pasauliu, padeda mokytis skaičiuoti, pažinti spalvas ir savaitės dienas.

„Pupuliams“ bibliotekininkė netgi pasiuvo knygos herojų vikšrelį. Vaikai ant virvelės su vikšreliu vėrė visus jo per savaitę suvalgytus produktus, paskui teatrališkai pavaizdavo vikšrelio virtimą drugeliu. Galiausiai dalyviai gavo suruoštus drugelio maketus. Reikėjo pasitelkti vaizduotę, gaminant sparnelių mozaiką su spalvotais makaronais ir kruopomis. Vikšrelio tema bibliotekininkė suruošė kelis žaidimus.

Viso renginio metu vaikams buvo paruoštos dėžės su įvairiais žaislais, dėlionėmis, grojančiais žaislais, kuriais bet kuriuo metu galėjo žaisti ir leisti laiką su savo tėveliais.

Šis renginys prisideda prie ankstyvojo skaitymo skatinimo projekto „Knygų startas“. Tai – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas, kurio pagrindinis tikslas užauginti pirmąją Lietuvoje kartą vaikų, kurių skaitymo patirtis būtų prasidėjusi nuo pat pirmųjų dienų,  kuriuo siekiama skatinti ankstyvąjį skaitymą šeimoje išugdant sveiką, pilietišką, visapusišką asmenybę.

Tikimasis, jog popietė su „pupuliais“ bus rengiama ir kitose rajono bibliotekose.

Henrika Jokubauskienė, Vaikų skaityklos bibliotekininkė, L. Šimutytės-Balčiūnienės nuotr.
Paskutinį kartą redaguota: 2024-05-30