Praėjusią savaitę, birželio 15–19 dienomis, Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka organizavo vaikų vasaros stovyklą „Nuotykių laboratorija“. Penkias dienas trukusi stovykla kvietė vaikus į turiningas, aktyvias ir įdomias veiklas, pažintį su Šilalės kraštu, jo istorija, lankytinomis vietomis, technologijomis, kūrybinėmis dirbtuvėmis ir komandiniais iššūkiais.
Šią vaikų vasaros stovyklą biblioteka organizavo pirmą kartą, o dalyviams ji buvo nemokama. Stovyklos veiklos buvo finansuojamos iš Šilalės rajono savivaldybės Vaikų ir jaunimo vasaros poilsio programos lėšų.
Pirmąją dieną stovyklautojai susipažino vieni su kitais, aptarė stovyklos taisykles ir leidosi į pažintinę ekskursiją po Šilalės miestą. Lankydami miesto objektus vaikai atliko įvairias kūrybines užduotis, o popietę jų laukė kūrybinės „zinų“ dirbtuvės kartu su Tautvydu Vėtra.
Antroji diena buvo skirta Technologijų laboratorijai. Stovyklautojai susipažino su robotika, konstravimu ir komandinio darbo principais. Sukonstravę LEGO robotus, vaikai išbandė jų galimybes sumo imtynių turnyre ir aiškinosi, kuris robotas yra stipriausias bei greičiausias.
Trečiąją dieną vaikai vyko į Bijotus. Čia jie išsamiau susipažino su vienu žymiausių Šilalės krašto objektų – Dionizo Poškos Baublių muziejumi, dalyvavo muziejininkės vedamoje edukacijoje. Kūrybines dirbtuves jiems taip pat vedė ir Bijotų bibliotekininkė Agnė Martinkienė.
Ketvirtąją dieną stovyklautojai virto gamtos tyrinėtojais. Jie lankėsi Pagramančio regioniniame parke, susipažino su lankytojų centro ekspozicija, aplankė apžvalgos bokštą ir istorines Pagramančio vietas. Pakeliui taip pat užsuko į ekologinį ūkį „Žaliasis ūkis“, kur susipažino su grūdų malimo procesu ir patys kepė gardžias picas.
Paskutinė stovyklos diena buvo skirta pažinčiai su Pajūrio miesteliu. Vaikai aplankė Pajūrio kraštotyros muziejų, susipažino su Pajūrio biblioteka, o bibliotekininkė Rasa Griškienė surengė kūrybinę edukaciją, po kurios kiekvienas stovyklautojas išsinešė sukurtą prisiminimą – maišelį. Taip pat vaikai atliko įvairias užduotis Pajūrio rekreacinėje zonoje ir dar kartą įsitikino, kiek daug įdomių vietų yra Šilalės krašte.
Stovykla baigėsi diplomų įteikimu, įspūdžių aptarimu ir šiltais atsisveikinimais. Stovyklos vadovės, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vyr. bibliotekininkės Aistė Monkienė ir Loreta Šimutytė-Balčiūnienė, dėkoja visiems stovyklautojams ir jų tėveliams už aktyvų dalyvavimą, bendradarbiavimą, gerą nuotaiką ir kartu praleistą laiką.
Tikimės, kad „Nuotykių laboratorija“ tapo ne tik smagia vasaros patirtimi, bet ir suteikė naujų žinių, draugysčių bei įspūdžių.
Rima Norvilienė, Komunikacijos ir inovacijų skyriaus vedėja, autorės ir L. Šimutytės-Balčiūnienės nuotr.
Turite klausimų?