Bibliotekos ir jos filialų lankytojų aptarnavimo tvarka karantino metu

2021 03 09

Nuo š. m. lapkričio 9 d. iki kol Lietuvos Respublikos teritorijoje bus atšauktas karantinas Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir jos struktūriniuose padaliniuose paslaugos teikiamos šia tvarka:

1. Bibliotekos pastate, adresu J. Basanavičiaus g. 15, ir struktūriniuose padaliniuose (kaimo filialuose) lankytojai ar interesantai neįleidžiami ir fiziniu būdu neaptarnaujami, išskyrus paslaugas, teikiamas nuotoliniu būdu ir ryšio priemonėmis (telefonu, el. paštu);

2. Biblioteka nuo š. m. lapkričio 9 d. iki kol Lietuvos Respublikos teritorijoje bus atšauktas karantinas, dirba pirmadieniais – penktadieniais, nuo 8.00 val. iki 18.00 val. Rezervuotų ir užsakytų dokumentų skolinimo ir kitas paslaugas teikia darbo dienomis nuo 9.00 val. iki 18.00 val. Poilsio dienos – šeštadienis ir sekmadienis. Struktūriniai padaliniai (filialai) paslaugas teikia darbo dienomis, jų darbo laiku.

3. Lankytojams skolinami tik iš anksto nuotoliniu būdu užsakyti ir rezervuoti dokumentai. Užsakymai vykdomi internetu, telefonu, el. paštu ir per el. bibliotekos katalogą, adresu http://www.silalesbiblioteka.lt/lt/knygu-straipsniu-paieska ir ibiblioteka.lt;

4. Leidinius užsisakius internetu, knygas galima atsiimti tą pačią dieną. Atėjusiam lankytojui be užsakymo jo paprašoma palaukti lauke, kol bus paruoštas užsakymas.

5. Užsakyti dokumentai yra paskirstomi pagal skaitytojo pažymėjimo numerį ir sudedami kiekvienam skaitytojui į atskirą maišelį ant tam paruošto stalo. Stalas ir kiti liečiami paviršiai dezinfekuojami po kiekvieno lankytojo. Kaimo filiuose sutartu laiku, maišelis su knygomis paliekamas prie bibliotekos durų ar kitoje patalpoje. Jei užsakomas leidinys yra neskolinamas į namus arba skolinamas paliekant užstatą, užstato kvitas pridedamas prie atrinktų leidinių. Kvitai ir pinigai perduodami vokuose ar užspaudžiamame maišelyje.

6. Naujų vartotojų registracija vykdoma telefonu, pinigų paėmimo kvitas ir skaitytojo bilietas išduodamas ir pridedamas prie atrinktų leidinių. Lankytojas pinigus skaitytojo pažymėjimui įsigyti perduoda voke ar užspaudžiamame maišelyje. Lankytojui privaloma dėvėti apsaugines veido priemones.

7. Leidiniai, pasiskolinti į namus, Šilalėje grąžinami bekontakčiu būdu, pasinaudojant knygų grąžinimo įrenginiu, struktūriniuose padaliniuose (filialuose) atvykus prie filialo ir paskambinus telefonu struktūrinių padalinių (filialų) darbo laiku.

8. Būtinas ledinių karantinavimas ne mažiau kaip 24 val. Skolinti karantinuojamų leidinių negalima.

9. Leidinių skolinimo terminą galima pratęsti nuotoliniu būdu:

• per el. bibliotekos katalogą, adresu http://www.silalesbiblioteka.lt/lt/knygu-straipsniu-paieska ir ibiblioteka.lt, elektroniu paštu, telefonu.

• Lankytojai į atvirus fondus neįleidžiami, naudotis kompiuteriais nėra leidžiama.

• Kopijavimo ar spausdinimo paslaugos teikiamos susitarus telefonu, tel. (8 449) 74 303 ir perduodamos tokiu pat būdu kaip ir užsakyti leidiniai.

• Dažnai liečiami įrenginiai/priemonės/paviršiai (knygų grąžinimo įrenginys, stalai ir kt.) turi būti nuvalomi ir dezinfekuojami.

Paskutinį kartą redaguota: 2021-03-10