Naujienos

Bibliotekos pagalba rajono medikams: 3D spausdintuvu pagamino apsauginių veido skydų

2020 04 02

Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka praėjusią savaitę pradėjo gaminti apsauginius veido skydus. Tam įstaiga panaudojo 3D spausdintuvus, kuriais jau atspausdintos 23 apsauginės priemonės. Šiandien specialūs skydai perduoti Šilalės rajono savivaldybės administracijos direktoriui, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkui Valdemarui Jasevičiui ir medikų atstovui Gintautui Macevičiui, kurie saugiai supakuotas priemones perduos rajono gydymo įstaigoms. „Džiaugiamės galėdami šiuo sudėtingu laikotarpiu būti naudingi ir prisidėti apsaugant mūsų rajono medikus nuo koronaviruso. Suprantame, kokia svarbi ir reikalinga tokia paslauga, todėl savanoriškai ėmėmės apsauginių priemonių spausdinimo savo medžiagomis", - sakė Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė.

Iniciatyva 3D spausdintuvais spausdinti apsauginius veido skydus medikams kilo VšĮ „Robotikos mokykla" įkūrėjui, šilališkiui Pauliui Briedžiui, kuris, beje, yra ir Šilalės viešosios bibliotekos globėjas. Prie šios gražios ir prasmingos iniciatyvos prisijungė per 50 Lietuvos viešųjų bibliotekų, kurios pirmuoju etapu pagamino 1669 skydelius.

Per pusantros savaitės Šilalės viešosios bibliotekos darbuotojai 3D spausdintuvu pagamino 23 veido skydelius. Pirmiausiai buvo atspausdinti veido laikikliai, o paskui, gavus skaidrius skydelius, buvo sukomplektuotos ir naudojimui paruoštos veido apsaugos priemonės. Spausdinant susidurta su techninėmis kliūtimis, ne kartą keistas maketas, siekiant pagaminti kokybiškus ir tvirtus veido skydus. Pažymėtina, kad vienam rėmeliui atspausdinti reikia apie 2 val. Tačiau stengtasi dirbti maksimaliai greitai, net ir pasiliekant po darbo valandų.

Į biblioteką atvykęs Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas V. Jasevičius pasidžiaugė bibliotekos darbuotojų solidarumu nuo viruso apsaugant mūsų rajono gydytojus.

Šilalės viešosios bibliotekos pagamintos modernios apsaugos priemonės bus padovanotos Šilalės rajono ligoninei, Šilalės rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui ir UAB „Šilalės šeimos gydytojo praktika". Tačiau bibliotekoje apsauginių priemonių gamybos darbai ir toliau vyksta. Pagal poreikį pagaminti veido skydai bus išdalinti ne tik medikams, bet ir savanoriams, kitų profesijų atstovams, dirbantiems didesnės rizikos zonose.

Apsauginiai skydai yra skirti naudoti kartu su respiratoriumi ir apsaugoti medikus nuo patenkančių skysčių įvairių procedūrų metu ir nuo lašeliniu būdu plintančio koronaviruso.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės, L. Šimutytės-Balčiūnienės ir R. Budrės nuotr.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-04-16
Sveiki!
Turite klausimų?