Bibliotekos savanorė pasakoja apie savo mėgstamą knygą „Dykumų gėlė“

2022 01 06

„Dykumų gėlė“ (aut. Waris Dirie su Cathleen Miller) – tikrais faktais bei autorės prisiminimais paremta knyga apie dabar garsaus modelio ir ypatingosios ambasadorės Afrikos moterų teisėms ginti Waris Dirie gyvenimo patirtį ir skausmą, likimo smūgius ir džiaugsmo akimirkas.

Ši mergina užaugo Afrikoje, Somalyje. Jie buvo klajokliai, nes trūkdavo maisto ir vandens. Waris, kaip ir dauguma mergaičių, 12 metų pagal tradicijas buvo apipjaustyta. Tai rodė būsimam vyrui, kad ji buvo ištikima ir švari mergina.

13 metų turėjo būti užtekinta už tėvo surasto vyro, bet jai jis nepatiko, dėl to pabėgo iš namų. Pabėgus neturėjo, kur apsistoti, todėl glaudėsi pas giminių.

Dažnai keitė savo gyvenimo vietą, kaip ir dykumose. Nesutardavo su giminėmis, todėl pabėgdavo ir apsistodavo kitur.

Vieną dieną jai pasiūlė vykti į Londoną dirbti pas ambasadorių tarnaite. Londone ji nemokėjo jų kalbos, daug paprastų daiktų jai buvo nematyti, todėl gyventi ten buvo sunku.

4 metus ten pradirbusi išmoko šiek tiek kalbėti ir kitų naujų dalykų. Vienas fotografas ją pamatęs pasiūlė darbą tapti modeliu. Waris vis sudomindavo fotografus savo išvaizda, todėl gaudavo daug užsakymų, taip ji „prasimušė“ ir tapo garsiu modeliu. Taip pat Waris žurnalistei papasakojo kraupią savo gyvenimo istoriją. Paskelbus šį interviu, visuomenė buvo šokiruota, nes tuo metu dar niekas beveik nekalbėjo apie šį žiaurų apipjaustymo ritualą. Nuo tada Waris pradėjo kalbėti įvairiose organizacijose apie šią problemą. Taip ji buvo pakviesta  Jungtinių Tautų Organizacijos prisidėti prie jų kovos su moterų apipjaustymu.

Man ši knyga patiko tuo, kad ji motyvuoja nepasiduoti, siekti tikslų. Tai parodė, jog ir paprastas žmogus gali pasiekti ko nori.

Eivina, bibliotekos savanorė

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-06