Naujienos

D. Poškos takais Šilalės krašte keliavo kolegos iš Mažeikių

2020 06 01

Vakar mūsų bibliotekoje viešėjo kolegos iš Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos. Jų vizito mūsų krašte tikslas – pakeliauti Dionizo Poškos keliais ir surinkti medžiagą apie šį žymų kraštietį.

Mažeikiškių vizitas prasidėjo Šilalės rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Čia juos pasitiko bibliotekos direktorė Astutė Noreikienė. Ji supažindino su bibliotekos veikla, renginiais, aprodė skyrius. Kolegos domėjosi darbu karantino laikotarpiu, apžiūrėjo mūsų įstaigos erdves, bendravo su skyrių darbuotojais. Bibliotekininkams įspūdį padarė knygų skulptūra ir pabėgimo kambarys.

Po ekskursijos bibliotekoje svečiai, lydimi Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėjos Rimos Norvilienės, išskubėjo pažinčiai su Šilalės kraštu.

Stabtelėta Girdiškės bažnyčioje, kuri garsėja vieninteliais ąžuoliniais altoriais Lietuvoje. Vėliau vykta į Dionizo Poškos Baublių muziejų, kuriame domėtasi ne tik kraštiečio biografija, bet ir pirmuoju viešu muziejumi. Lankytasi ir D. Poškos brolio Norberto Paškevičiaus parke, kuris pradėtas kurti dar 1825 m. Čia taip pat stovi D. Poškos kūrinio „Mužikas Žemaičių ir Lietuvos" motyvais sukurtos medinės skulptūros. Kelionė tęsta į Kaltinėnus, kur ir palaidotas pirmojo Lietuvos muziejaus įkūrėjas. Prie kapo padėta gėlių, uždegta žvakutė.

Baigiant ekskursiją, trumpai užsukta aplankyti Kaltinėnų kryžiaus ir Bilionių piliakalnio.

Ekskursijos vadovės, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėjos Rimos Norvilienės pasakojimus papildė mažeikiškius visą kelionę lydėjęs istorikas Povilas Šverebas.

Šia išvyka siekta paminėti Dionizo Poškos 190-ąsias mirties metines, aplankant su rašytojo gyvenimu susijusias vietas, nufotografuoti poeto gyvenimo Žemaitijoje reliktus, jo atminimo įamžinimo objektus. Nuotraukos, filmuota medžiaga bus naudojama kuriant interaktyvų žemėlapį bei rengiant fotografijų parodą „Rašytojų pėdomis po Žemaitiją".

Išvyka buvo organizuojama įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Mažeikių rajono savivaldybės finansuojamą Mažeikių viešosios bibliotekos projektą „Interaktyvus Mažeikių krašto kultūrinis žemėlapis: atrask, pažink, kurk, dalinkis". Šilalės rajono savivaldybės viešoji biblioteka yra šio projekto partneris.

Rima Norvilienė, Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja, autorės nuotr.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-07-13
Sveiki!
Turite klausimų?