Naujienos

Dailininkui Pranciškui Gerlikui – 80 metų

2020 04 15

Sukanka 80 metų, kai Mažrimų k. (Šilalės r.) gimė žymus Lietuvos dailininkas Pranciškus Gerlikas. Šilalės viešoji biblioteka džiaugiasi ir didžiuojasi ne vieną dešimtmetį saugodama keletą menininko darbų: paveikslą su Šilalės panorama ir tolumoje matoma Šilalės Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia bei Maironio portretą.

P. Gerlikas viename interviu yra sakęs: „Tapyboje vaizduoju savo amžininkus – lietuvių tautos šviesuolius ir praeities didvyrius. Atskleisdamas jų individualybes, dvasios autentiškumą. Portretuose ir kituose paveiksluose siekiu investuoti teigiamas emocijas spinduliuojančią energiją, optimizmą, norą sveikai gyventi ir kultūra pagerinti pasaulį. Žmogus – man visko centras, todėl labiausiai gilinuosi į portretą."

Pranciškus Gerlikas apie save

Tapyba man – Sakraliausias Menas, energetinis epochos metraštis, dvasinis ryšys su Visata ir žmogumi – galimybė atsiskaityti už gyvenimą.

Gimiau 1940 m. Mažrimų kaime, Šilalės rajone (Vakarų Lietuvoje). 1963 – 1968 m. studijavau tapybą Dailės institute (dabart. Akademija). Nuo 1976 m. – Dailininkų sąjungos narys.

Surengiau virš 50-ties personalinių ir šiek tiek mažiau kartų dalyvavau grupinėse parodose Lietuvoje ir už jos ribų. Tapau aliejiniais dažais drobėje: portretus, peizažus, kompozicijas, retkarčiais akvareles popieriuje. Siekiu muzikalios kompozicijos, stipraus poetinio spalvos ir šviesos poveikio bei nuolatinio atsinaujinimo.

Mano kūrybos darbus turi įsigiję: Lietuvos dailės muziejai, visuomeninės įstaigos, kolekcionieriai ir privatūs asmenys, o pasaulyje – JAV, Australijoje, Italijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Danijoje, Suomijoje, Rusijoje ir kitose šalyse.

Šaltinis: Pranciskusgerlikas.lt

Šilalės rajono laikraščio „Šilalės artojas" ir Rimos Norvilienės nuotr.


Paskutinį kartą redaguota: 2020-04-17
Sveiki!
Turite klausimų?